Ten se těší na souboje s předními kluby z Německa, Rakouska, Polska a Slovenska.

Pro Adfors Basket Litomyšl půjde o druhý turnaj v rámci soutěže, poprvé hrál v Polsku, kde vybojoval v konkurenci šesti týmů skvělou třetí příčku. „Turnaj lze hodnotit jenom pozitivně. Kluci měli šanci seznámit se s basketbalem na evropské úrovni. Rozdíl je především v aktivitě a důrazu, čemuž se musíme umět přizpůsobit. Myslím si, že tým v této nelehké konkurenci obstál výborně,“ uvedl trenér a předseda klubu Martin Šorf.

„Letošní basketbalová událost roku se blíží a my ji netrpělivě vyhlížíme. Věříme, že se zhostíme se ctí role organizátora a hostitele a že nabídneme divákům výborný zážitek. Co se týče sportovní stránky, tak nás čekají velice náročné duely proti špičkovým celkům Například polská Zielona Góra, nebo bratislavský Inter patří mezi nejlepší kluby ve svých zemích. Naším hlavním cílem je předvést co nejlepší výkony a být všem protivníkům vyrovnaným soupeřem. Netroufám si nyní odhadovat naše šance na umístění, ale za každou výhru, kterou urveme, budeme moc rádi,“ dodal Šorf před vypuknutím soubojů na domácí palubovce.

Turnaj se hraje systémem každý s každým, začátek je v pátek v 11:30, v sobotu v 9:00 a v neděli v 8:30.

Termíny utkání Adfors Basket Litomyšl: BK Opava (pá 11:30), Vienna Timberwolves (pá 17:00), Inter Bratislava (so 10:45), SKM Zielona Góra (so 17:45), Science City Jena (ne 8:30).