Středeční podvečer bude patřit nejvyšší soutěži basketbalistů. Svitavy se vydávají do Prahy, kde je sice čeká silný soupeř, ale po jejich posledních výsledcích by se měl bát spíše on.

Středa 17:30: USK Praha (7. místo, 9 výher/10 proher) – Dekstone Tuři Svitavy (3. místo, 13 výher/5 proher).

Tuři zažívají v Kooperativa NBL mimořádně dobré časy. v Ústí nad Labem zapsali sedmé vítězství v řadě, což je nový klubový rekord, a jelikož s jídlem zákonitě roste chuť, tak si hned brousí zuby na osmé. Ovšem pozor, USK je nadmíru nebezpečný protivník, zmíněná Opava by mohla dlouho vypravovat…

„Pražané se v posledních zápasech prezentují velmi solidními výkony. Zejména na domácí půdě jsou tradičně silní,“ říká svitavský trenér Lukáš Pivoda. „Soupeř disponuje vyrovnaným kádrem. Na jeho horké půdě se budeme chtít předvést v co nejlepším světle, dále vylepšovat práci na obranné polovině a přecházet co nejrychleji do rychlého protiútoku. Pokud se nám povede splnit náš herní plán, tak věřím v prodloužení naší vítězné šňůry,“ dodal kormidelník Turů.

„Do utkání chceme vstoupit důsledně a týmovým výkonem si odvézt další výhru do naší stávající série,“ dodal pivot Šimon Puršl.

Další program 19. kola: Ústí nad Labem – Kolín, Hradec Králové – Děčín, Brno – Ostrava, Pardubice – Opava, Nymburk – Olomoucko 106:67 (předehráno).