Začneme u obou východočeských zástupců. Pardubická Beksa se v nové sezoně představí s novým tituárním partnerem jako BK KVIS Pardubice. Hráčské změnách klub zatím tolik neodtajnil. Jisté je pouze, že první novou tváří v týmu bude Jan Štěrba, který přichází z USK Praha. Červenobílý dres už nebudou oblékat mladíci Tomáš Tkadlec, který míří do Olomouce a Tomáš Dvořák s Vojtěchem Kalný, kteří se objeví u Královských sokolů HK.

Královští sokoli naopak přišli o rozehrávače Pedu Stamenkoviče, který zamířil na Hanou, ale sehnali náhradu z Chorvatska v podobě Mandeliniče. Větší uplatnění očekávají příchozí mladíci z Pardubic stejně jako Kábrt, který se stěhuje z Nymburka. Na palubovce se už neobjeví také Peter Sedmák, který se přesunul do pozice sportovního manažera.

BC Geosan Kolín hlásí největší přestupovou bombu léta. Z Děčína se k Medvědům odhodlal Ondřej Šiška. Na trenérskou lavičku se z Pardubic přesunul Adam Konvalinka.

Vicemistr BK Opava sice přišel o pivota Markussona, ale získal náhradu v americkém pivotovi Bossetovi, který bude kroutit první profi angažmá po působení v univerzitním Weber State (NCAA1).

Z USK Praha přichází Radek Farský a ze Slovenska reprezentant Jakub Mokráň. USK Praha kromě jíž zmíněných Štěrby a Farského přišel i o amerického plajera Westa, který se nechal zlákat švýcarským Neuchatelem.

BK Armex Děčín řešil odchod Šišky angažováním zkušeného amerického rozehrávače AJ Waltona, který hrával v Kolíně a k Válečníkům přichází ze Svitu. Další posilou má být bosenský pivot Josipovič, který KNBL zná z působení v USK a Olomoucku.

Sluneta Ústí nad Labem zatím ohlásila příchod Nábělka z NH Ostrava a avizuje snahu udržet všechny stávající americké hráče. BK Olomoucko přivedlo zatím tři nové hráče. Tkadlece, Stamenkoviče a amerického rozehrávače Coopera.

NH Ostrava angažoval Malika Morgana, který hrával v Olomoucku a slovenského rozehrávače Majerčáka.

Zbývající týmy ERA Basket Nymburk stejně jako nováček BK Slavia Praha zatím karty neodkryly. Basket Brno přichází o asistenta trenéra Luboše Bartoně, který míří na zahraniční angažmá.