Co stojí za novoroční proměnou týmu, kterou odnesly Nový Bor, Prachatice a Neratovice porážkami a Chemcomex Praha málem také?

Vrátili jsme se k tomu, co nás vždy zdobilo, co jenám vlastní a coumímehrát, tedy ke hře ze zabezpečené obrany s využíváním rychlých brejků. Tonámsedí,nemámemužstvo na nějaké celoplošné agresivní napadání. Nebudu počítat Nový Bor, ten protinámhrál v opravdu špatné sestavě (10:2 – pozn. red.). S Chemcomexem jsme prohrávali 0:3, ale nakonec se podařilo zremizovat a málemdokonce výsledek úplně otočit. Nepamatuji, kdy naposled někdo dostal Chemcomexpod takový tlak jako my.

Na minulém turnaji jste porazili Neratovice a Prachatice, tedy týmy ze silného středu tabulky, které jste potřebovali bodově dotáhnout. Tak snadné to ale nebylo, že?

V utkání s Prachaticemi záleželo na tom, dát první gól. To se povedlo, zápas jsme pak zodpovědnou hrou kontrolovali k vítězství 3:0. Domácí Neratovice produkují běhavou důraznou sálovku,námse ji podařilo eliminovat, pouze vlastní chybou jsme soupeři umožnili korekci na 3:1, ale poté ho už k ničemu nepustili. Snad naše zlepšené výkony budou mít trvalou tendenci.

Čekají vás ještě čtyři zápasy, z toho dva v domácí hale. Naděje na čtvrtfinálovou účast je hodně velká…

Stále není vyhráno, hrozí atak Jilemnice. Mužstvo ale našlo svou tvář, navíc jsme domaza tři roky neprohráli. Zlín musíme bez debat porazit, Jestřabí ztrácí málokdy.U nich jsme hráli 2:2 a důsledná defenziva by mohla znovu platit. Jistotumámejednu, už nemůžemev žádném případě sestoupit. Věřím, že ve čtvrtfinále nebudeme chybět.