Po rozlosování závodních úseků si rybáři během dvou hodin připravili všechny pomůcky pro závod. Soutěžící zpravidla připravují závodní bednu a instalují stojany pro sestavené odhozy, biče a topsety pro děličku. „Vstávali jsme v šest ráno a samotné závody začaly ve dvanáct. Počasí nám docela přálo. Chytal jsem na tenký vlasec a splávky o váze dva až čtyři gramy, protože ryby za toho vedra zas tolik nebraly,“ komentuje Patrik.
Dvouhodinová příprava skončila chystáním krmných koulí pro zakrmení a přilákání ryb. „Při krmení vletělo do vody v úseku kadetů přibližně 350 krmných koulí, několik litrů červů, paletek a žížal,“ popisuje Karel Netolický, otec Patrika.
Po pětiminutovém zakrmení zahájili pořadatelé samotné závody. Patrik po konzultaci s trenérem Josefem Konopáskem, jedním z nejlepších plavačkářů ČR, zvolil pro závod devítimetrový bič. „Ryby braly žalostně opatrně, a tak se dařilo proměnit zhruba každý pátý. Podle občasných úlovků dvanácticentimetrových skaláčků a ouklejí se v podstatě nedalo zjistit od jakých ryb záběry byly. Když se však do záběru trefil, ulovil pětadvaceti až třiceticentimetrového skaláka nebo podoustev,“ popisuje Karel Netolický.
Vyhlídky o dvaceti kilogramových úlovcích se s horkými teplotami rozplynuly a signál konce závodu ukončil trápení rybářů a trenérů. Ve vážení se ukázala úroveň jednotlivců. První místo patřilo první den mladému Patrikovi s 6100 gramy.
Ve stejném duchu jako první den nastoupili na zahájení závodu kadeti i v neděli. Po losování a přípravě začalo samotné chytání. Většina závodníků začala lovit na odhozové pruty a jen několik jedinců zůstalo věrných jedné sestavě. Mezi ně patřil i Patrik Netolický, který zvolil angličáka s jemnějším propadem.
Tříhodinový závod ve zničujícím parnu byl ukončen ve dvě hodiny odpoledne. Po vážení se opět radoval svitavský Patrik Netolický, soutěžící za RSK Pardubice, který si s úlovky o váze 7190 gramů zajistil první místo. Součtem bodů z obou kol Patrik obsadil celkové první místo a zároveň se nominoval do šestičlenného reprezentačního výběru na mistrovství světa.
Výsledky MČR
první den: 1. Patrik Netolický 6100 gr., 2. Ondřej Pokorný 6060 gr., 3. Karel Mádle 5690 gr. druhý den: 1. Patrik Netolický 7190 gr., 2. Jan Kostka 5090 gr., 3. Roman Pokorný. Konečné pořadí: 1. Patrik Netolický, 2. Juraj Snaha, 3. Karel Mádle.