Tu pořádá Český rybářský svaz a sestává z poznávání rostlin, živočichů a ryb, testů z přírodovědných znalostí, chovu ryb, stanov ČRS, zákona o rybářství, pravidel rybolovné techniky a pravidel lovu ryb. Dalšími disciplínami je rybolovná technika – zátěžové a muškové disciplíny a na závěr dvě soutěže v lovu ryb udicí.

„Z výčtu jednotlivých disciplín a jejich náročnosti je zřejmé, že děti získají znalosti a vědomosti, jimiž v mnohém předčí i zkušené rybáře praktiky,“ uvedl svitavský trenér Karel Netolický, který pomáhal morašickému kroužku s organizací Zlaté udice. Jeho syn Patrik, mistr světa v lovu ryb z roku 2007, předvedl mladým následovníkům lov na bič a lov na odhozový prut s angličákem. Na soutěž se děti přesunuly na rybník Mendrika, revír MO ČRS Litomyšl.

Výsledné sčítání umístění v jednotlivých disciplinách určilo celkového vítěze, kterým se stal s výkonem devíti bodů Václav Vavřín. Stříbro se součtem 11 bodů získal Jakub Telecký a bronz Michal Pravec (13). „Na čtvrtém místě překvapila Markéta Vomočilová, zejména tím, že zvítězila v disciplíně lovu ryb i mezi mužskými protějšky,“ řekl Karel Netolický. Tato čtveřice a s ní Kristýna Bauerová, Jan Konupka i Patrik Netolický se za týden zúčastní krajského kola soutěže v Pardubicích.

„Doufáme, že toto družstvo bude vlaštovkou pro zapojení dalších kroužků. Naším přáním je, aby se soutěže napříště zúčastnila i družstva ze Svitav, Moravské Třebové, Poličky a z dalších obcí, kde se mladí rybáři pravidelně scházejí,“ dodal Netolický.

(net, rh)