Jedná se o premiéru v tomto regionu, v minulosti se seriál jel na východě Čech a severu Moravy.

„Na jihu Čech má toto odvětví dlouhou tradici, ale kvůli velké vzdálenosti se tamní dvojice šampionátu moc neúčastnily. To se letos mění, zvýší se konkurence a pro závody to bude jenom dobře,“ myslí si Petr Kovář, manažer Orion Teamu Litomyšl, který zůstává titulárním partnerem MČR – Orion Shiva KTM Cupu.

Litomyšlský tým posílá do boje tři posádky. Na startu nebude chybět Jan Froněk, jenž letos ze zdravotních důvodů musel vynechat Rallye Dakar, ale se svým lyžařem Petrem Fajkošem se představí v Radeníně a Rodné i na dalších zastávkách. Stejně jako vloni pojede za Orion také Michal Roušavý, novou tváří je zkušený Pavel Kunc se svým lyžařem. Ambice Orion Teamu tak budou znovu medailové.

Z Litomyšle dorazí i legenda domácího motoskijöringu Bohuslav Svatoš (historicky nejúspěšnější závodník v této disciplíně v Česku). Společně s Josefem Furárem obhajují bronzovou medaili z minulého ročníku. K jejich největším rivalům by měli patřit loňští mistři ČR Josef Sládek a Petr Čížek, tradičně výborní bratři Šrolerovi a velkým otazníkem zůstává výkonnost u jihočeských dvojic. Podle všeho však bude na vysoké úrovni.
„Očekávám super závody, mohlo by přijet až třicet dvojic. Připraven je nový systém, aby se účastníci více svezli a i pro diváky by měl být atraktivnější. K vidění bude konfrontace s novými soupeři, pro další rozvoj motoskijöringu to bude pozitivní,“ pozval příznivce manažer Petr Kovář.

(rh)