Sedm hráčů tvoří aktuální podobu kádru svitavských basketbalistů pro příští sezonu Kooperativa NBL. Jeho doplnění na počet dvanácti bude otázkou jednání, která stále probíhají. Současně dění přineslo i jeden pozoruhodný pohyb nikoli do Svitav, ale ze Svitav.

ZAPADNE DO SYSTÉMU

Američan Hunter Mickelson byl především v nadstavbové skupině A2 a v play off top hráčem svitavského týmu a jeho výkony zákonitě neunikly pozornosti předních klubů. V dosud nejlepší sezoně Svitav v lize doručoval v průměru 12,9 bodu a 7,5 doskoků na zápas a vysloužil si druhé místo v prestižním Kooperativa Faktoru.

Podepsaní hráčiTomáš Teplý
Brett Roseboro
Bryan Smithson
Pavel Slezák
Roman Marko
Luboš Stria
Jiří Jelínek

Dalo se tedy předpokládat, že ho Tuři ve svém kádru udrží jenom těžko, i přesto je informace, že bude v příštím ročníku hájit barvy čtrnáctinásobného českého mistra, trochu nečekaná. S vedením ČEZ Basketball Nymburk podepsal smlouvu na tři roky.

„Hunter ukázal, že má potenciál do budoucna. Má velkou šanci se zlepšovat a hrát na vysoké úrovni. Myslím, že nám může přinést podobné výhody jako Howard Sant-Roos, Chasson Randle nebo Mike Dixon v minulosti. Je velice dobře atleticky disponovaný, je výborný na doskoku i při blokování střel soupeře a dokáže být platným hráčem v obraně. Je to přesně ten hráč, který zapadá do našeho systému hry," okomentoval novou posilu Nymburka trenér Ronen Ginzburg.

Společně s Mickelsonem angažovali Středočeši nejužitečnějšího basketbalistu Kooperativa NBL 2016/17 Jaromíra Bohačíka z USK Praha.

V LETNÍ PŘÍPRAVĚ

Zpátky k Turům. Čeští hráči v současné době polykají na svitavských sportovištích dávky letní přípravy. Tahle fáze potrvá do 10. června, následně se družstvo rozejde a jeho členové budou trénovat individuálně. Společná příprava na sezonu bude pokračovat od poloviny srpna, kdy by mělo být jasno o definitivní podobě kádru a také o programu přátelských zápasů.