Slova všech přítomných vyznívala v Moravské Třebové velice pozitivně. Je takové rovněž vaše ohlédnutí za šestým ročníkem olympiády?
Hodnotím ji s maximální spokojeností. Především bych chtěl poblahopřát Svitavským, že nejen připravili všechny sportovní soutěže na vysoké úrovni, ale také k tomu, že dokázali zvítězit. Poděkování patří všem městům a sponzorům, poprvé jsme se setkali s tím, že byly věnovány tak nádherné poháry. Bylo to dosud málokdy, aby se taková pozornost olympiádě věnovala. Proto jsme se rozhodli i pro takovéto vyhodnocení, aby si mládež a děti převzaly ocenění nejen na sportovištích, ale i při této společensko – kulturní akci.

Sám jste mnoho olympijských bojů na Svitavsku sledoval na vlastní oči. Jaké na vás udělaly největší dojem?
Dá se říci, že všechno bylo perfektní. Jestliže jsme sem přijeli třeba na volejbal a zrovna bylo špatné počasí, přešli jsme hned do krásné haly ve Svitavách. Vůbec tyto sálové sporty udělaly velký dojem, hitem pro mládež je dneska florbal. Ať vezmu atletiku v Litomyšli nebo plavání v Poličce, byly to vždycky soutěže, které neměly chybu.

Po úvodních ročnících jste změnili systém krajské olympiády z uceleného týdenního programu na celý školní rok. V čem vidíte výhody?
Je to zejména z toho důvodu, že jsme olympiádu spojili s Asociací školních sportovních klubů. Její soutěže mají postupový charakter, vítěz nás může reprezentovat na republikové úrovni. Dále je podstatné, že chlapci a dívky se takto mohou zúčastnit více sportů, když to bylo během týdne,tak to nešlo. Pak je to i otázka lepší přípravy organizátorů i sportovců samotných. To jsou všechno skutečnosti, proč ne jeden týden. Ten by samozřejmě mohl být honosný, dokážeme zahrát hymnu, dáme vlajky a podobně, ale to není pravé ořechové. Děti chtějí startovat ve více sportech a my jsme rádi, že jsou všestranné. Navazuje to na koncepci sportu v Pardubickém kraji, abychom stavěli především na mládeži.

Jak vidíte budoucnost krajských olympiád? Na co se chcete dále zaměřit, chystáte nějaké novinky?
Z nových sportů jde dnes do popředí boxlakros, který je atraktivním odvětvím, ekonomicky ne tak náročným. Celkově máme olympijské soutěže na kvalitní úrovni, z těch stávajících dáme větší přednost fotbalu. To vyplývá už ze stávající úrovně kopané v našem kraji. Musíme se snažit vytvořit takové podmínky, abychom zde měli odpovídající fotbalové soutěže. Přece nebudeme v kraji vychovávat mládež pro Mladou Boleslav, Slavii nebo Spartu. Je tady i zájem děvčat, že tedy nejen tu vařečku, takže může být dívčí fotbal, případně se hráčky objeví i v chlapeckých žákovských týmech.