Na severu Čech nyní splnil úkol a vyhrál, přestože byl závěr zápasu daleko dramatičtější, než to dlouho vypadalo. Potřebné tři body ale ve svitavské kapse nakonec jsou.

SK Bivoj Litvínov – FbK Svitavy 6:7 (0:2, 2:3, 4:2)

Branky: 31., 53. a 56. Kropáček, 37. Mandelbaum, 53. Černý, 60. Werner – 12. a 47. König, 20. Sauer, 22. T. Zach, 30. L. Zach, 32. Karlík, 46. Horák. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:3. Diváci: 34. Střely: 33:36.

„Dobře rozehraný zápas jsme si zbytečně zkomplikovali v posledních minutách," popsal trenér Svitav Martin Karlík utkání na webu České florbalové unie a je tím řečeno skoro vše. Jeho svěřenci vedli těsně po polovině hrací doby 5:1 a ve 47. minutě 7:2, přesto se v tvrdé bitvě s deseti vyloučeními nakonec báli o výhru. Kontaktní gól však Bivojové vstřelili v čase 59:45 a to bylo ke svitavskému štěstí pozdě. Hosté tak mohou nadále snít o play off.

„Máme tři důležité body a v posledních třech utkáních na nás čeká pořádná porce práce," dodal Martin Karlík.

Za FbK hráli: Lamař – Prudil, Sauer, Jedlička, Muselík, Richter, Říha, Dvořáček, König, Musil, J. Karlík, Čížek, Pakosta, L. Zach, Horák, Štěpánek, Kunt, T. Zach.

Na postech, které Svitavské zajímají, je po 23. kole tato situace: 9. Ostrava (28), 10. Rožnov (26), 11. Svitavy (24), 12. Karlovy Vary (24), 13. Pelhřimov (23). Těchto pět „vlčáků" má políčeno na kořist zvanou play off, jen dva ji ovšem „uloví".

V sobotu 18. února přivítají Svitavy osmý Havířov (36).