V roce 2006 nezávodil, jezdil pouze jako PC specialista v českém týmu účastnícího se mistrovství světa Superbike. Ale už na konci loňské sezony se na závodní okruhy vrátil. Letos pojede opět celý seriál závodů mistrovství České republiky.

Na konci června se v Brně zúčastnil Mezinárodního mistrovství České republiky silničních motocyklů a mistrovství Alpe Adria Championship, ve třídách Open CZ a Superbike. V tréninku zajel vůbec nejrychlejší brněnský čas. V kvalifikaci nastal problém na bloku motoru a Káňa mohl objet jen dvě kola. I přesto mu zajetý čas stačil na druhé místo na startovním roštu, za polským jezdcem. Ve třídě Open CZ byl první. Do závodu byl ale nucen vyměnit na svém stroji motor. Ve warm up tréninku šlapalo vše dobře a vypadalo to, že se výměna podařila. Po startu ovšem přišel propad na páté místo. Káňa ale zabojoval a po třech kolech se dostal do vedení, které uhájil až do konce závodu.

Ve třídě Superbike zajel v kvalifikaci čas 2:09:05, který mu stačil na desáté číslo. Na závod očekával čas pod 2:09. Měl připraven nový druh pneumatik, což se, ale pro závod ukázalo, jako největší mínus. Okamžitě po přidání plynu podkluzovalo zadní kolo a jezdec nemohl jet přesně podle svých představ. V cíli to stačilo na čtvrté místo kategorie Superbike. Hned po závodě byl Káňa sice zklamaný, ale celkové resumé, první místo v Open CZ a čtvrté v kategorii Superbike, je kvalitní výsledek.

Další závod seriálu Mistrovství ČR silničních motocyklů se jel na maďarském okruhu Pannoniaring. Tento okruh nepatří k závodníkovým nejoblíbenějším, přesto zajížděl v kvalifikaci velmi slušné časy. Ve třídě Open CZ, byl na startovním roštu dokonce první, v kategorii Superbike čtvrtý.
Při startu závodu třídy Open, došlo hned na záčátku k hromadné havárii čtyř motocyklů a závod musel být přerušen. Při druhém, opakovaném startu se Káňa tradičně propadl na pátou příčku, ale už ve druhé zatáčce se dostal na místo třetí. Tam se zavěsil za druhého jezdce v pořadí a sváděl s ním urputné boje. Závodník před ním ale bohužel v jedné pomalé vracečce přebrzdil přední kolo, havaroval a vzal Káňu s sebou. Byla to smůla, protože se rýsovalo výborné umístění.

Závod Superbike startoval za pár hodin. Jezdec měl ale naražená žebra a loket. Proto se při závodě nepouštěl do žádných větších soubojů a bez větších potíží si v Maďarsku dojel pro čtvrté místo.

(mo,zr)