Jako „předkrm" poslouží v neděli 29. listopadu utkání českého poháru, ve kterém se od 18 hodin představí ve sportovní hale v Jihlavě proti družstvu BC Vysočina, aktuálně pátému týmu skupiny B první ligy.

Následovat bude těžká série duelů v NBL. V úterý 1. prosince nastoupí už potřetí v této sezoně před televizními kamerami, a to na Folimance proti lepšícímu se USK Praha. Začátek zápasu je ve 20:15.

Hned o dva dny později, ve čtvrtek 3. prosince, se zaplní svitavská sportovní hala Na Střelnici a fanoušci Turů budou sledovat od 18 hodin měření sil svého týmu proti nevyzpytatelné Ostravě.

Čtvrtý duel v rychlém sledu na ně čeká v neděli 6. prosince v Ústí nad Labem, kde se proti nim postaví mimo jiné také Cory Abercrombie. Loňská svitavská hvězda se vrátila do Kooperativa NBL právě v dresu Slunety.

Program je to tedy více než nabitý a pro úzkou svitavskou rotaci velmi náročný. Protože se však jedná o soupeře, kteří se v tabulce nacházejí v „okolí Svitav", je jasné, že jde o důležité zápasy a alespoň v některých z nich je záhodno uspět. (rh)