Ke svému vrcholu dospěla celostátní liga v sálovém fotbale. O tomto víkendu začíná play off a čtvrtfinálové série rozhodnou o tom, jaké čtyři celky si to v březnu v Luhačovicích rozdají o domácí titul. Po postupu touží pochopitelně i Polička, vždyť na Final Four nechyběla hned desetkrát, ale nejdříve musí odvalit z cesty těžký balvan jménem SMR Pus Zlín. A že to nebude nic snadného, o tom trenér FRANTIŠEK ŠVEC nepochybuje. K úspěchu bude třeba maximální výkon.

V jaké pohodě, ať herní nebo zdravotní, vstupuje poličské družstvo do čtvrtfinálové sé­rie?

Pokud nenastane nic mimořádného, měli bychom být v plné síle a zdravotně v pořádku. Budou hrát ti, kteří třetí místo v základní části vybojovali. Na první utkání nebudeme zvát nikoho jiného. Je to pro tým náročná zkouška, velkou roli bude hrát psychika a jsem sám zvědav, jak se mladí kluci s takovou výzvou popasují. Oproti minulosti bude chybět třeba Petr Šmeral, který dokázal v klíčových chvílích vzít zodpovědnost na sebe. Formu jsme v novém roce neměli optimální, je znát, že začala příprava ve velkém fotbale, ale to nejsou jen naše problémy, ale i většiny ostatních celků. Pokusíme se s tím co nejlépe poprat.

Co soudíte o kvalitách soupeře? Sám jste po dohrání základní části říkal, jak vás překvapilo, že tento celek skončil až šestý…

Je to tak. I když i tamní kádr se postupně mění, tak základnu mají ve Zlíně poměrně širokou a mohou se opřít o zkušené borce i talentované mládí. Když se sejdou v plné sestavě se jmény jako nejlepší střelec ligy Haloda, Ulman, Stojaník, výborný brankář Soukeník, tak je to tým jasně do první čtyřky. Řáda hráčů byla či je v reprezentaci. Co mám zprávy, tak Zlín nebyl v základní části herně špatný, ale nedával góly. Vůbec bych se nezlobil, kdyby mu to ještě chvíli vydrželo, ale ono u nás je to podobné. Byly zápasy, kdy jsme dali v klidu šest gólů, ale i takové, ve kterých jsme se vůbec nemohli trefit. V každém případě nás čeká velice kvalitní protivník a série nemá výrazného favorita.

Jaký očekáváte průběh utkání? Asi těžko si někdo může myslet, že by se zejména v úvodním duelu strhl ofenzivní festival.

Hra bude určitě hlavně zpočátku opatrná, důležitý bude první gól. Je možné, že tým, který bude ke konci prohrávat, to zkusí vabank, protože se počítá jenom vítězství, nikoli skóre, ale osobně si nemyslím, že by to někdo vyloženě otevřel. Spíše bude k vidění taktická bitva, protože první výhra bude moc důležitá, poražený má potom nůž na krku. Věřím, že nám pomůže domácí prostředí. V poličské hale hrajeme dobře a podpora fanoušků bývá pokaždé cítit.

Budete na někoho z protihráčů, například na zmíněného ostrostřelce Halodu, ordinovat mužstvu speciální taktiku?

Určitě budu hráče upozorňovat, kde číhá největší nebezpečí ze strany Zlína, ale rozhodně se nelze soustředit jenom na jednoho nebo dva soupeře. Mohlo by se totiž stát, že bychom je sice ubránili, ale góly by nám nasázeli třetí nebo čtvrtý. Pouze perfektní defenzivní výkon od všech našich hráčů a po celý zápas může vést k vítězství.

Jak vidíte šance obou konkurentů na postup na finálový turnaj?

Podle mě to je vyloženě padesát na padesát. Pro jedenáctou účast Poličky na finálovém turnaji uděláme všechno.

Čtvrtfinále play off celostátní ligy
Chemcomex Praha (1.) – Bombarďáci Větřní (8.)
15. února (17.30) v Praze-Radotíně, 22. února (21.00) v Českých Budějovicích

GIOIA B2Balance Brno (2.) – SK SICO Sportovní centrum Jilemnice (7.)
15. února (17.30) v Pohořelicích, 22. února (14.30) v Jilemnici

VPS Novabrik Polička (3.) – SMR Plus Zlín (6.)16. února (17.30) v Poličce, 22. února (11.30) v Luhačovicích

FK Adria Nový Bor (4.) – SC Premium Stonava (5.)
15. února (16.00) v Praze-Radotíně, 22. února (18.00) ve Stonavě

Série se hrají na dvě vítězná utkání, tzn., že v případě nerozhodného skóre v základní hrací době se zápasy budou prodlužovat, případně rozhodne až penaltový rozstřel. Bude-li stav po dvou střetnutích 1:1, odehrají se třetí zápasy o víkendu 1. – 2. března na hřišti tabulkově lépe umístěných mužstev.