Atleti litomyšlské Jiskry se opět představí v jedné z prvoligových skupin a budou se pokoušet obstát v nadmíru silné konkurenci.

Oproti minulému ročníku se soutěž jeví zase kvalitnější, vždyť do ní přibyly celky zvučných jmen: Sparta Praha a Kolín.

Na Jiskru tedy čeká tuze těžká úloha, chce-li obsadit v konečném pořadí nejhůře šesté místo, které dává jistotu záchrany. Osmý sestupuje přímo, sedmý v závislosti na výsledcích mistrovství ČR družstev.

Pro litomyšlské atlety, kteří budou spoléhat na obvyklé opory z let minulých a také na polské „hosty" Skrzypacze a Glupinskiho, bude klíčové, aby se na jednotlivá kola scházeli v co možná nejlepším a nejpočetnějším složení. Jinak proti nabitým kádrům konkurentů (kromě výše zmíněných i Hradce Králové, Jablonce, Liberce, Nového Města a Ústí nad Labem) nebudou mít příliš reálných nadějí.

Moravskotřebovský klub vysílá do druhé ligy muže i ženy. Hlavně muži by se měli pohybovat v lepší společnosti své šestičlenné skupiny.

Úvodní dějství 1. ligy skupiny B za účasti Jiskry Litomyšl hostí v sobotu 14. května atletický stadion v Hradci Králové. Před prázdninami se stihnou ještě dva mítinky, a to 28. května v Kolíně a 11. června v Liberci. Závěrečný díl soutěže potom přivítá 20. srpna Jablonec nad Nisou.
Atleti a atletky z Moravské Třebové se k premiéře 2. ligy vydají v neděli 15. května do Pardubic. Následovat budou závody v Třebíči (29. května), Čáslavi (11. června) a Ústí nad Orlicí (20. srpna).