Nahrávám odpočet ...

Začátek dobrý, ale na konci zavládlo zklamání

Svitavy – Z pohledu Turů a jejich úsilí o premiérový postup do čtvrtfinále Kooperativa NBL bylo o víkendu všechno špatně.

7.3.2016

Na pražské vysokoškoláky našli svitavští Tuři účinnou zbraň pouze na domácí palubovce. Na soupeřově půdě se jim tolik nedařilo, i když nyní o víkendu tam rozhodně nepodali špatný výkon.Foto: Eduard Hromadník

Jednak sami prohráli na Folimance, to byla první chyba.

Ostrava, které s nimi bojuje o osmé místo, zdolala Pardubice a znovu jim o výhru odskočila.

A navíc se zezadu blíží Ústí nad Labem, které vyloupilo tápající Prostějov a je rázem pouze o dvě vítězství za Svitavami.

Bude to zkrátka ještě boj, jehož další dějství snad ani není třeba blíže komentovat. Ve středu přijede do Svitav Ostrava a to bude pro oba týmy možná nejdůležitější zápas v celé sezoně.

Ale zpět do hlavního města, kde Svitavy prohrály s vysokoškoláky i druhý vzájemný duel (doma je ale dvakrát přehráli).

USK Praha – Bohemilk Tuři Svitavy 78:69

Body: Josipovič 20, Šafarčík 14, Alič 11, J. Bohačík 11, Feštr 10, Mareš 6, Grunt 2, Křivánek 2, Slavík 2 – Bruinsma 24, Doaks 15, Teplý 8, Barker 6, Špaček 6, Jones 5, Bašta 3, Jaroš 2. Rozhodčí: Matějek, Lukeš, Pokorný. Fauly: 22:18. Pět chyb: Mareš (USK Praha). Trestné hody: 17/11 – 19/13. Trojky: 9:8. Doskoky: 36:31. Diváci: 350. Hráč utkání: Josipovič (USK Praha). Vývoj po čtvrtinách: 12:15, 32:25, 49:44.

Kdyby se sečetla první, druhá a čtvrtá čtvrtina, byli by na tom Tuři lépe. Ale protože se, bohužel, počítala také ta druhá, vzešla z toho porážka.

Začátek přitom neměly vůbec zlý. Bruinsma ukázal, že ho střelecká chuť rozhodně neopustila, a dvěma trojkami hned zavelel k náporu Turů (4:12).

Domácí ale postupně začali ztrátu snižovat (19:23 v 15. minutě) a v závěru prvního poločasu po šňůře 16:2 otočili vývoj.

To bylo pro duel rozhodující.

„Je nutno říci, že v tom měl prsty i chybný výrok rozhodčích, kteří odpískali Doaksovi čtvrtý faul a až v poločase změnili výrok na technickou chybu lavičky a faul mu odečetli. To byla chyba z oblasti klíčových, protože hráče se čtyřmi zapsanými fauly na tabuli nebylo možno v závěru poločasu využít," upozornil asistent svitavského trenéra Pavel Špaček.

Tuři po přestávce opakovaně dotáhli na rozdíl dvou bodů, ale nikam dál je soupeř nepustil a naopak pokaždé znovu odskočil. I díky trojkám, z nichž ta Feštrova na 73:63 byla zlomová a domácí basketbalisté si závěr střetnutí potom pohlídali.

„Utkání mělo dobrou úroveň z obou stran. Bylo vidět, že domácí s námi nechtěli padnout, ale i my se snažili, protože nám jde pořád o play off," přemítal kouč Turů Stanislav Petr. „Zásadní byly dvě věci. Jednak vysoká úspěšnost střelby soupeře v těch potřebných chvílích a pak jeho bojovnost a agresivita na útočném doskoku. Prohrávali jsme souboje, dávali domácím druhé střely a ti z toho těžili."

„Nemohu svým hráčům vytknout, že by do zápasu nešli naplno, ale kromě začátku byl USK o ten pověstný krůček lepší," dodal Petr.

Na straně Pražanů panovala pochopitelně spokojenost, USK si upevnil pozici v top osmičce. „Vítězství se nerodilo jednoduše, vstoupili jsme do utkání poněkud nervózně. Postupně jsme se však začali chytat v útoku a dávali otevřené střely. Asi rozhodující pro výsledek byla druhá čtvrtina, kdy jsme soupeře dotáhli, následně šli přes něho a získaný náskok si udržovali až do konce," komentoval duel asistent trenéra USK a bývalý svitavský hráč Pavel Miloš.

Další výsledky – 36. kolo: Prostějov – Ústí nad Labem 76:80, Opava – Kolín 76:64, Jindřichův Hradec – Brno 90:80, NH Ostrava – Pardubice 77:74. 14. kolo: Děčín – Nymburk 62:100.

Pořadí: 1. Nymburk (88,9), 2. Děčín (75,8), 3. Prostějov (72,7), 4. Opava (64,7), 5. Pardubice (58,8), 6. Kolín (51,5), 7. USK Praha (50,0), 8. Ostrava (45,5), 9. Svitavy (41,2), 10. Ústí nad Labem (35,3), 11. Jindřichův Hradec (23,5), 12. Brno (21,2).

7.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
Z utkání HC Litomyšl vs. BK Havlíčkův Brod B.
10

Litomyšl se dočkala první výhry. Odnesl to Havlíčkův Brod

Moravskotřebovský bazén čekají opravy. Vyžádají si investici okolo čtyřiceti milionů korun.
2

Kvůli bezpečnosti uzavřou bazén

Ani krávy se na Svitavy nevydržely koukat...

Svitavy /OHLASY/ – „Jsem rád, že jsme potvrdili vítězství z předchozího kola,“ liboval si po vítězství v Lanškrouně trenér Poličky, která pozvolna stoupá tabulkou krajského přeboru.

Řidič ujel od místa nehody

Kamenec u Poličky – Svědci by mohli pomoci vyřešit nehodu, která se stala na začátku měsíce na silnici I/43 v blízkosti odbočky na Borovou.

Uklidnili se a derby bylo jejich

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Zvláštní, atypický zápas. Nízké skóre, úspěšnost střelby na obou stranách nevýrazná, trojky skoro neexistovaly (2:2). Přesto přineslo první východočeské derby sezony napínavou podívanou do samotného závěru.