Rodák z Holic stihl ve zmíněném ročníku odehrát v Kooperativa NVL 19 utkání, průměrně odehrál 12,5 minuty a připisoval si 5,3 bodu, 2,4 asistence a 1,6 doskoku. V NCAA odehrál za univerzitu Jacksonville State Gamecocks celkem 27 zápasů s týmovou bilancí 13 výher a 19 proher, v průměru nastupoval 11,5 minuty a zapisoval 2,3 bodu a 1,6 asistence.

Ve Svitavách podepsal kontrakt na dva roky. „Kvůli špatné situaci v USA jsem se rozhodl vrátit zpět do Evropy. Svitavy byly pro mě největším lákadlem vzhledem k tomu, že jsem tam už hrál a znám trenéra i některé hráče,“ vysvětlil Welsch svoje rozhodnutí, neboť perspektiva rozjezdu amerického univerzitního basketbalu je v tuto chvíli značně nejistá.

„Z Marka byl cítit velký zájem nosit náš dres, což je pro nás jedna z nejdůležitějších věcí. Bude plnit úlohu combo guarda, tudíž ho budeme využívat na pozici 1 i 2. Slibujeme si od něj energii na obou stranách hřiště a zrychlení hry směrem na útočnou polovinu. Navíc na univerzitě výrazně zlepšil procento střelby trojek, díky čemuž bude v útoku ještě větší hrozbou. Čekáme od něho velké věci a věřím, že s jeho vášní a pracovní morálkou naše očekávání splní,“ řekl kouč Lukáš Pivoda.

Šestice herních testů pro Tury
Šest přípravných duelů sehrají před Kooperativa NBL svitavští basketbalisté: 16. srpna ve Wroclavi, 21. srpna se Spišskou Novou Vsí, 25. srpna v Pardubicích, 27. srpna s Opavou, 2. září v Handlové a 3. září v Levicích.