Svitavský kouč Špaček: Takovou exhibici jsem naposledy zažil s mladšími žáky ročníku 89.

Že je jejich hra nejenom účinná, ale také atraktivní, dokládá skutečnost, že v osmi odehraných zápasech nastříleli 712 bodů, což je v průměru 89 na utkání a jasně nejvíce v celé soutěži.

První poločas klání s Teslou Pardubice však jasné výhře nenasvědčoval (45:41). Nástup do druhé půle však domácím vyšel skvěle, během šesti minut vedli o 16 bodů a jejich náskok pak už jenom narůstal až na konečnou podobu 99:68.

„Hosté předvedli v první půli velmi kvalitní výkon. Když nám ve druhé čtvrtině nasázeli čtyři trojky a vedli 31:28, čekal jsem těžký boj až do konce,“ hodnotil střetnutí svitavský trenér Pavel Špaček. Jeho svěřenci ale drama nedovolili. „Zabrali jsme v obraně, nedovolili soupeři střelecké manévry a z toho pramenil i větší klid v útoku a přesnější střelba. Z osmnácti trestných hodů jsme dali patnáct, z 23 trojkových pokusů dvanáct,“ hledal trenér příčiny drtivé druhé půle. „Výsledek mě potěšil, nicméně pro Teslu je vzhledem k průběhu krutý,“ dodal.
Druhý rival z Rychnova nad Kněžnou přijel velmi oslaben a domácí ho doslova rozstříleli. Po úvodní čtvrtině to bylo 37:9 (!) a historicky nejvyšší druholigové vítězství Svitav (116:40) mohlo být i výraznější. „Naposledy jsem jako trenér zažil takovou exhibici s mladšími žáky ročníku 1989. Těší mě, že jsme divákům nabídli i basketbalovou nadstavbu, která je kořením této hry,“ uvedl trenér Špaček, jenž ale vítězství nepřeceňuje. „O tom, kdo bude úspěšný, rozhoduje především bilance venku. Tu máme zatím 1:1. O to důležitější budou duely v Liberci a Mladé Boleslavi příští týden,“ uzavřel trenér Pavel Špaček.

Nejlepším střelcem byl proti Tesle Teplý (28 bodů), o den později Teplý a Sedlák (26).