Vždyť až na Radima Kramného byli v domácí základní pětici vlastně samí Pardubáci. Jeden z nich, LADISLAV HORÁK, přispěl k přijatelnému skóre 21 body, čímž se vyrovnal nejlepšímu hráči utkání Arnoldovi.

Přes porážku jsou dojmy z duelu daleko pozitivnější, než tomu bylo naposledy proti Plzni. Souhlasíte?

Doufám, že jsme si to u diváků trochu vyžehlili. Nevyhráli jsme, ale s tím nemohl nikdo počítat. Výsledek je, co se týče čísel, na hranici našich možností. Pořad jsem ale z naší hry cítil rezervy, mohlo nám tam spadnout více střel, mohli jsme doskočit více balonů. Chvílemi jsme opět hráli individualisticky, někdy nám to vyšlo, jindy ne.

Nasázet Pardubicím jednadvacet bodů, to jistě není špatná vizitka. Bylo těžké najít si místo ke střele?

Obrana Pardubic je natolik kvalitní, že je opravdu těžké se proti ní prosadit. Okamžitě zdvojuje, někdy i ztrojuje. Platilo to hlavně ve druhé a třetí čtvrtině. Osobně jsem musel hledat úplně jiné prostory k zakončení, musel jsem se zpod koše přesunout na perimetr a zkoušet střelbu.

Nástup do utkání vám vyšel nadmíru, v prvních minutách jste se pod košem výrazně prosazovali. Byl to váš záměr na soupeře vletět?

Ano. My už jsme v několika zápasech předvedli, že se dokážeme na začátek utkání koncentrovat a zaskočit i lepší soupeře. Příkladem bylo i střetnutí s Děčínem, kdy jsme se drželi celé tři čtvrtiny. Vždycky pak ovšem rozhoduje širší lavička soupeře.

Dnes jste na palubovce působili velmi bojovným sympatickým dojmem, zatímco minule v důležitém duelu proti Plzni jste byli jako svázaní. V čem to podle vás bylo? V psychice? V určitém tlaku ze strany veřejnosti, který třeba proti Pardubicím nebyl?

Určitě. Myslím, že jsme ve Svitavách docela populární, lidé nás poznávají, často se s nimi bavíme o zápasech, proč to jde, proč to nejde. A opravdu nás to asi v utkání s Plzní ovlivnilo. Náš tým je velice mladý, klukům se rozklepaly ruce, nutili se do toho a soupeř vyhrál na zkušenosti. Teď jsme čtrnáct dnů hodně potrénovali, mimochodem v časných ranních nebo v pozdních večerních hodinách, a přineslo to svoje ovoce. Měli jsme různé psychologické porady, hodně věcí jsme si vyjasnili, upravily se role hráčů v týmu a začalo to zase lépe fungovat v kabině i na hřišti.

Dobrý zápas proti lídrovi Mattoni NBL, byť prohraný, vám pro další průběh soutěže může pomoci, že?

Potřebovali bychom více takových zápasů, aby si kluci věřili, protože každý neúspěch nás strašně rychle sráží dolů. Ale před Vánocemi nám tohle určitě pomůže.