Gólový apetit

Náchod B – FBK Svitavy 1:9

Branky: Nejedlý 2, Brdíčko, Felkl, Brýdl, Hermany, Holas, Klusák, Vomočil.

Náchod zaúřadoval po sedmi sekundách a po vyhraném bully šel bleskově do vedení. Pro Svitavy to byl signál, že se musí soustředit na každý okamžik, ale pouze gólman Hnát je v první třetině uchránil od dalších inkasovaných gólů. V prostřední části stáhli hosté hru na dvě pětky a po vyrovnávacím zásahu Felkla převzali iniciativu.

Do poslední třetiny se šlo za stavu 4:1 a nezůstalo pouze u něj. „Hlad po gólech přinesl až osmibrankové vedení a rezignaci ze strany Náchoda. Ten v závěru neunesl některé sporné situace odpískané v jeho neprospěch a vykoledoval si červenou kartu,“ sdělil k zápasu útočník Marek Vomočil.

Nové Město – FBK Svitavy 1:6

Branky: Vomočil 2, Nejedlý, Jedlička, Blažejovský, Vyskočil.

Střeleckou formu si Svitavští přenesli i do druhého duelu. Již ve 2. minutě se ujala pohledná kombinace zakončená Blažejovským, po něm se premiérově za muže trefil Vyskočil a byl to stý gól FBK v této sezoně. Za dalších deset vteřin to bylo 3:0. Domácí pak snížili a ve druhé části zkoušeli otočit vývoj zejména tvrdostí, ale Nejedlý s Vomočilem se postarali o pádné střelecké odpovědi.

„Soupeřovy brejky se nám dařilo ubránit, na čemž má největší zásluhu brankář René Hnát. Po jeho dlouhém výhozu padl poslední gól zápasu,“ dodal jeho autor Marek Vomočil.

Sestava:
R. Hnát – Jedlička, Brdíčko, Komůrka, Sláma, P. Čáp, Vyskočil – Klusák, Vomočil, Felkl, Hermany, Nejedlý, Blažejovský, Brýdl, Holas, Prudil.

Další turnaj třetí ligy bude k vidění 22. března v hale Na Střelnici a proti domácím florbalistům se postaví celky z Ústí nad Orlicí a Lanškrouna. Tabulka soutěže je v servisu. Bojovné žákyně Další mistrovské turnaje sehrála i mládežnická družstva FBK a svými výsledky se mohou pochlubit. Posuďte sami.

Liga žákyně divize IV:

FBK Svitavy – FBK Orlicko Třebovsko 1:0 (Janková), FBK Svitavy – F.B.C. Nové Město 4:3 (vlastní, Ambrožová, Hutáková, Janková).

Ve výborné atmosféře domácí haly se hrály napínavé zápasy, v nichž se o výsledcích rozhodovalo vždy až v samotném závěru. Svitavská děvčata si díky vydřeným výhrám udržela bezpečný odstup na vedoucí pozici ligy.

Liga starší žáci divize IV:

Svitavy – Orlicko Třebovsko 12:4, Svitavy – Hořice 3:5. CelekFBKobsazuje čtvrté místo. Liga mladší žáci divize IV: Svitavy – Jičín 2:3 (Šmarda, Dvořáček), Svitavy – Jaroměř 4:3 (Dvořáček, Hnát, Novotný, Malinský).

Mladší žáci jsou v tabulce jedenáctí.

(vom, rh)