A někdy zaplatí vysokou nováčkovskou daň, jako například naposledy na palubovce družstva BK Příbor. To doma porazily také díky třinácti trojkám, ovšem v odvetě se na přilepila střelecká smůla.

Jenom v první čtvrtině to vypadalo na vyrovnané zápolení (14:14), od druhé se však hostující hráčky úplně přestaly trefovat. Ve druhé periodě se zmohly na pět bodů, ve třetí dokonce jenom na tři (!) a dílčí korekce výsledku v závěrečném hracím období byla pouze malou náplastí na neúspěch.

„Když dáte v zápase 37 bodů, tak vyhrát opravdu nemůžete. Nenašla se žádná hráčka, která by dokázala střely proměňovat. Jako tým jsme vyslali na koš šedesát střel z pole a proměnili čtrnáct, to je úspěšnost pouhých třiadvacet procent. Některé pozice si musíme lépe připravit, v jiných schází více koncentrace na zakončení a někdy i trocha štěstí,“ vyjádřil se trenér Martin Šorf.

„Máme dobré momenty a je na čem stavět, ale chybí nám konzistentnost po celý zápas. V každém utkání si vybereme příliš hluchých chvilek, čehož zkušenější soupeři využívají. Věřme ale, že brzy začnou vydařené úseky převládat nad těmi méně povedenými a budeme si moci vylepšit naší zatím nepříliš lichotivou bilanci,“ dodal litomyšlský kouč, jenž o víkendu 14. a 15. prosince vycestuje se svými svěřenkyněmi do Nymburku a Poděbrad.

BK Příbor – Adfors Basket Seccon Litomyšl 62:37 (14:14, 32:19, 55:22)

Body Litomyšle: Jakubcová 7, Hánělová 6, Křapová 6, Hartmanová 4, Marková 4, Liberdová 3, Krajcigrová 2, Pakostová 2, Štumarová 2, Jeřábková 1.

2. LIGA ŽENY SKUPINA B

1. Bruntál (18), 2. Poděbrady (14), 3. Žďár nad Sázavou (12), 4. Příbor (12), 5. Nymburk (12), 6. Olomouc (12), 7. Litomyšl (10).