Chtěli zde napravit pohárový neúspěch z předešlého víkendu, což se jim vcelku povedlo herně, méně už výsledkově. Odvezli si bod.

FBK Svitavy – FbŠ Jihlava 3:3

Góly FBK: Komůrka 2, Blažejovský.

V prvním střetnutí nastoupily Svitavy proti týmu s prvoligovými zkušenostmi, který tak měl být favoritem.

Počáteční vývoj ale naznačoval pravý opak. Svitavští nasazením a sympatickým herním projevem soupeře zatlačili do defenzivy, avšak chyběla častější střelba a tím pádem gólové vyjádření. Až kapitán David Komůrka ukázal svým spoluhráčům, jak na to, a první ligový gól sezony ještě zvýšil aktivitu družstva.

Po rychlé akci zakončené střelou ze střední vzdálenosti se ocitl sám před brankou dorážející Blažejovský a neměl problém zvýšit na 2:0. Jihlava se však nevzdala a postupně srovnala hru i skóre. Když v poslední třetině Komůrka v přesilové hře opět vrátil vedení na svitavskou stranu, reagoval celek z Vysočiny aktivním napadáním a množstvím střel. Gólman Vojta dlouho držel svůj tým nad vodou, jenže nakonec se protivník prosadil. Remízu pak už neodvrátil ani Brýdl, v posledních vteřinách se trefil jenom do tyče.

1. FbK Tábor – FBK Svitavy 4:3

Góly FBK: Hermany, Vomočil, Komůrka.

Také druhý duel začal velmi dobře. Uplynulo pár minut apo rychlé kombinace se prosadil Hermany, ale to byla jen předzvěst dramatu.

Komůrka sice ještě zvýšil na 2:0, ale ve druhé třetině jakoby Svitavy přestaly hrát. Napadání Tábora jim dělalo problémy v rozehrávce, útočníci nebyli schopni udržet míček a soupeř byl u všeho dříve. Jen dvě sekundy před druhou sirénou srazila Svitavským vaz nešťastná branka na 2:2.

Začínalo se znovu, v poslední třetině se na palubovce přitvrdilo, nechyběly emoce. Tábor šel nejprve do vedení 3:2. Svitavy se do soupeře ihned „zakously“, Richter trefil tyčku, vzápětí selhal tváří v tvář brankáři i Blažejovský. Srovnáno 3:3 bylo po rozehraném trestném úderu z hole Vomočila, jenže to nebyl konec. Tři minuty před koncem přetlačili protihráči svitavskou pětku a střelou, která smolně propadla přes bránícího Klusáka i chytajícího Vojtu, rozesmutnili svitavské florbalisty.

David Komůrka, kapitán: I když jsme podali nesrovnatelně lepší a týmovější výkon než na druhém kole českého poháru, tak ke spokojenosti chybí bodové vyjádření. Postrádali jsme častější střelbu a hlavně góly. Potřebujeme, aby se nám chytil také druhý útok, na němž momentálně leží střelecká deka. Richter, Brýdl ani Prudil nyní nejsou v optimální střelecké formě a jejich góly teď velmi schází. Zkusíme se na to zaměřit v tréninku a věřím, že z druhého ligového turnaje v Jihlavě 11. října přivezeme plný počet bodů.“ (lb, rh)