Nejprve po velkém boji udolali Mladou Boleslav a poté rozstříleli sestupující Slavii Liberec.

Před nadstavbou, ve které se utkají s Jičínem, Nymburkem a opět Mladou Boleslaví, jsou v čele tabulky o „basketbalový parník“ a je těžké si představit, že by o triumf v soutěži mohli při své formě ještě přijít.

Pořad nadstavby

Sobota 10. dubna
Nymburk B – Svitavy

Neděle 11. dubna
Svitavy – Nymburk B

Sobota 24. dubna
Jičín – Svitavy

Neděle 25. dubna
Mladá Boleslav – Svitavy

Sobota 8. května
Svitavy – Mladá Boleslav

Neděle 9. května
Svitavy – Jičín

Svitavy – Mladá Boleslav 71:67

Body Svitav: Šindelář 14, M. Sobotka a Teplý 13, Hrníčko 11, Dvořák 9, Havránek 7, Lepold 3, Fröhde 1. Poločas: 31:36.

Jména v sestavě hostů vzbuzovala respekt. Dvořák hrál v USK i Spartě Praha, Kosovič ve Spartě, Sadské, USA i Řecku. Však také Boleslavi patřila úvodní čtvrtina (9:14). Domácím se podařilo otočit na 27:26, ale do poločasu udeřil pěti body Kosovič a hosté vedli.

A to platilo i po třetím hracím období (54:58), ale Svitavští hnáni skvělým publikem bojovali a ztrátu dotahovali (58:58, 64:64 dvě minuty před koncem). Teplý pak získal tříbodový náskok. Boleslav ještě snížila na 69:67, ale následoval faul na Havránka a ten dokázal zachovat pevné nervy. Z trestných hodů sedm sekund před koncem definitivně rozhodl a domácí si mohli vychutnat slastný pocit vítězství.

Pavel Špaček, trenér: Vstup do utkání se nám příliš nevydařil, ale závěrečná čtvrtina vše vynahradila. Soupeř disponuje čtyřmi těžkými pivoty a jejich obrana nás stála obrovské úsilí. Hrníčko podržel tým ve druhé půli, kdy po zranění do utkání opět nastoupil. Dalším plus faktorem byl výkon mladíčka Petra Andrese, který plnohodnotně zastoupil rozehrávače Havránka, jemuž zbylo na závěr dost sil a zvládl čtyři trestné hody v poslední minutě. Svůj nejlepší zápas v sezoně sehrál i kapitán Sobotka. V poslední části jsme předvedli dosud nejlepší týmovou obranu a udrželi nejúdernější útok soutěže na devíti bodech. Poklonu skládám i domácím fanouškům, kteří byli naším šestým hráčem. K vynikající basketbalové bitvě přispěli také rozhodčí Hartig a Brabec.

Svitavy – TU Liberec 84:34

Body: Teplý 23, Šindelář 13, Lepold 10, Fröhde 9, Sedlák a Havránek 8, Dvořák 6, Hrníčko 5, Sobotka 2. Poločas: 42:16.

Hosté po porážce v Šumperku, věděli, že sestupují. Vzdorovali pět minutek (14:10), následovala domácí šňůra 21:0 a o výsledku bylo jasno. Zbytek se jen dohrával a trojková exploze ve čtvrté čtvrtině rozhodla o padesátibodovém rozdílu.

Pavel Špaček, trenér: Jsem rád, že jsme základní část zakončili důstojně. O výhře jsme rozhodli již v prvním poločase. Do utkání jsem rovnoměrně zapojil všechny hráče, výkonem potěšil především Michal Fröhde. Kluci celý zápas odmakali v obraně a v žádné čtvrtině jsme soupeře nepustili přes deset bodů. Výsledkem je 34 obdržených bodů, které znamenají, že máme po základní části nejlepší obranu ze všech týmů tří skupin druhé ligy. To je snem každého trenéra a klukům za to děkuji. Právě obrana nás v této sezoně drží v těžkých dobách střeleckého trápení. Věřím, že se na dalších šest zápasů dobře připravíme a uděláme vše pro udržení prvního místa.

II. liga muži – skupina B – 21. – 22. kolo: Poděbrady – Tesla Pardubice 79:73 a Rychnov nad Kněžnou 59:54, Darren Chrudim – Rychnov nad Kněžnou 98:92 a Tesla Pardubice 85:71, Šumperk – Liberec 75:70 a Mladá Boleslav 92:70, ČEZ Nymburk B – Pelhřimov 81:68 a Žďár nad Sázavou 78:69, Jičín – Žďár nad Sázavou 88:70 a Pelhřimov 91:63.

(špa, rh)

Tabulka po základní části II. basketbalové ligy. Sezona 09/10.