Výhra ve Znojmě má cenu zlata

Svitavy – V první lize florbalistů si Svitavy připsaly nesmírně důležitý zisk ve vyrovnaném boji o elitní osmičku

25.11.2015

Každý bod, v podstatě každý vstřelený gól bude mít v přetahované o čtvrtfinálovou osmičku pro Svitavy svůj význam.Foto: Eduard Hromadník

Zápas o pomyslných šest bodů zvládli svitavští florbalisté výborně. Na jihu Moravy šlo o přímý střet dvou rivalů, kteří se pohybují na hraně postupové osmičky do play off, a díky povedené třetí třetině si celek FbK zajistil cenné tři body.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FbK Svitavy 3:7 (0:1, 2:2, 1:4)

Branky: 21. Sláma, 25. Čihal, 58. Palát – 14. Kolena, 28. König, 39. Prudil, 50. Říha, 54. Šmarda, 59. Jedlička, 60. Štancl. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 105.

Svitavští od počátku dokazovali, že do Znojma přijeli dobře připravení a odhodlaní uspět. K vidění byl florbal, jenž přinášel šance na obou stranách a vynikající zákroky brankářů. Do vedení se dostali hosté ve 14. minutě, když Znojmo chybovalo při střídání a Kolena z brejku propálil brankáře – 0:1.

Na startu druhé části domácí přesnými zásahy Slámy a Čihala otočili vývoj zápasu, to ale byl jejich poslední důvod k radosti. König totiž následně tvrdou ránou srovnal, na což v závěru prostřední dvacetiminutovky navázal Prudil.

Třetí třetina se už nesla ve znamení svitavské dominance na hrací ploše. Hosté byli lepší a odrazilo se to i na skóre. V 50. minutě při jediné přesilovce v utkání navýšil jejich náskok Říha. Pověstný hřebíček do rakve Znojma přidal Šmarda a i když pak domácí útočník Palát ještě snížil na 3:5, tak hosté přidali další dva góly a brali zasloužené vítězství.

„V desátém kole jsme poprvé nezaspali první třetinu a na vývoji zápasu se to pozitivně podepsalo. I přes malý výpadek na začátku druhé části jsme podali zodpovědný a týmový výkon. Naše bojovnost nás dovedla ke třem bodům," hodnotil duel pro web České florbalové unie hrající trenér týmu Ladislav Štancl.

Svitavy: Skácelík – Šivák, Nonn, Jedlička, Štancl, Říha – Richter, Pakosta, König, Čížek, Kolena, Šmarda, Prudil, Sauer, Brýdl.

První polovinu základní části završí svitavští florbalisté v sobotu 28. listopadu domácím utkáním proti Ostravě. Při pohledu na postavení soupeře v tabulce je jasné, že nic jiného než výhra by nemělo připadat v úvahu. Začátek je v 17 hodin.

Další výsledky 10. kola:

Ostrava – Rožnov pod Radhoštěm 4:7, Česká Lípa – Kladno 6:2, Pelhřimov – Liberec 5:9, Ústí nad Labem – Hattrick Brno 8:9 (SN), FBC Start 98 – Black Angels 5:6.

1. Hattrick Brno (23), 2. Ústí nad Labem (22), 3. Rožnov pod Radhoštěm (21), 4. Česká Lípa (18), 5. Kladno (18), 6. Black Angels (18), 7. Liberec (15), 8. Svitavy (15), 9. FBC Start 98 (13), 10. Znojmo (12), 11. Ostrava (3), 12. Pelhřimov (2). (mas, rh)

OBRAZEM: Svatební veletrh v Litomyšli

Litomyšl - Svatební veletrh na zámeckém návrší přilákal do Litomyšle stovky návštěvníků. Ti měli možnost ochutnat svatební cukroví, vybrat si svatebního fotografa, prohlédnout šaty nebo nabrat inspiraci pro svatební výzdobu.

VPS Novabrik proti Šakalům o postup na finálový turnaj

Moravská Třebová, Polička – Základní část celostátní ligy v sálovém fotbale je na konci, v play off přijde na řadu okresní derby.

Na pětatřicítce mezi Hradcem a Svitavami vloni zahynulo devět lidí

Svitavsko - Množství tragických následků dopravních nehod rok od roku klesá. V Pardubickém kraji vloni na silnicích zemřelo 30 lidí.

Hleďme. Spící litomyšlský tygr se probudil

Svitavsko /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Hokejisté ze Smetanova města ukončili sérii slabých výkonů a vyšlápli si na Světlou. Jejich šance na to, že si zahrají ve čtvrtfinále, tak jsou znovu reálné.