Zápas o pomyslných šest bodů zvládli svitavští florbalisté výborně. Na jihu Moravy šlo o přímý střet dvou rivalů, kteří se pohybují na hraně postupové osmičky do play off, a díky povedené třetí třetině si celek FbK zajistil cenné tři body.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FbK Svitavy 3:7 (0:1, 2:2, 1:4)

Branky: 21. Sláma, 25. Čihal, 58. Palát – 14. Kolena, 28. König, 39. Prudil, 50. Říha, 54. Šmarda, 59. Jedlička, 60. Štancl. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 105.

Svitavští od počátku dokazovali, že do Znojma přijeli dobře připravení a odhodlaní uspět. K vidění byl florbal, jenž přinášel šance na obou stranách a vynikající zákroky brankářů. Do vedení se dostali hosté ve 14. minutě, když Znojmo chybovalo při střídání a Kolena z brejku propálil brankáře – 0:1.

Na startu druhé části domácí přesnými zásahy Slámy a Čihala otočili vývoj zápasu, to ale byl jejich poslední důvod k radosti. König totiž následně tvrdou ránou srovnal, na což v závěru prostřední dvacetiminutovky navázal Prudil.

Třetí třetina se už nesla ve znamení svitavské dominance na hrací ploše. Hosté byli lepší a odrazilo se to i na skóre. V 50. minutě při jediné přesilovce v utkání navýšil jejich náskok Říha. Pověstný hřebíček do rakve Znojma přidal Šmarda a i když pak domácí útočník Palát ještě snížil na 3:5, tak hosté přidali další dva góly a brali zasloužené vítězství.

„V desátém kole jsme poprvé nezaspali první třetinu a na vývoji zápasu se to pozitivně podepsalo. I přes malý výpadek na začátku druhé části jsme podali zodpovědný a týmový výkon. Naše bojovnost nás dovedla ke třem bodům," hodnotil duel pro web České florbalové unie hrající trenér týmu Ladislav Štancl.

Svitavy: Skácelík – Šivák, Nonn, Jedlička, Štancl, Říha – Richter, Pakosta, König, Čížek, Kolena, Šmarda, Prudil, Sauer, Brýdl.

První polovinu základní části završí svitavští florbalisté v sobotu 28. listopadu domácím utkáním proti Ostravě. Při pohledu na postavení soupeře v tabulce je jasné, že nic jiného než výhra by nemělo připadat v úvahu. Začátek je v 17 hodin.

Další výsledky 10. kola:

Ostrava – Rožnov pod Radhoštěm 4:7, Česká Lípa – Kladno 6:2, Pelhřimov – Liberec 5:9, Ústí nad Labem – Hattrick Brno 8:9 (SN), FBC Start 98 – Black Angels 5:6.

Pořadí:

1. Hattrick Brno (23), 2. Ústí nad Labem (22), 3. Rožnov pod Radhoštěm (21), 4. Česká Lípa (18), 5. Kladno (18), 6. Black Angels (18), 7. Liberec (15), 8. Svitavy (15), 9. FBC Start 98 (13), 10. Znojmo (12), 11. Ostrava (3), 12. Pelhřimov (2). (mas, rh)