Po výsledkově nepovedeném minulém turnaji se naděje Novabriku na historicky první vítězství v dlouhodobě části soutěže ztenčily na minimum, neboť na vedoucí Brno ztrácí čtyři body. V ohrožení je i druhé místo, jelikož se na Poličku tlačí Chemcomex Praha se ztrátou jediného bodu a Zlín, který je o pouhé dva body zpět a bude mít výhodu domácího prostředí.

V tamní sportovní hale čeká na VPS Novabrik v sobotu od 15:55 měření sil s lídrem tabulky GIOIA B2Balance Brno a o dvě hodiny později se střetne s pořádajícím SMR Plus. Když nic jiného, půjde o velmi dobrou prověrku sil se špičkovými soupeři a kvalitní test na play off.

„Chtěli jsme bojovat o první místo, ale to už asi nedopadne. Víme, že se můžeme klidně propadnout až na čtvrtou příčku, ale ono stejně nejde mezi případnými soupeři do čtvrtfinále příliš vybírat. Ať vyfasujeme kohokoli, nebude to nic snadného," je si vědom poličský trenér František Švec, že i když je pořadí ligy zřetelně rozděleno na dvě čtyřky, tak družstva ze spodní poloviny umí favority pořádně potrápit a ve vyřazovací části soutěže to bude pochopitelně platit dvojnásob.