Čtvrtý celek základní části se ve čtvrtfinále střetne s pátým Novým Borem. Série se hraje na dva vítězné zápasy, Polička má výhodu prvního a případného třetího duelu na domácí půdě.

„Víme, že jsme favority série a této role se nezříkáme. Při pohledu na naši aktuální formu a sílu soupeře bych to sice neviděl tak jednoznačně, ale samozřejmě chceme postoupit. S tím půjdeme do zápasů," netají se trenér Poličky František Švec.

Ten má v poslední době zamotanou hlavu, protože celosezonní starosti se sestavou před play off vyvrcholily. „Hrát nemůže Roman Netolický kvůli operaci kolena a vypadl nám i Vojtěch Král. K dispozici tedy budou, pokud se už nic vážného nestane, dvě čtyřky do pole a gólman," uvedl Švec.

Absence výše zmíněných hráčů bude citelná zejména v ofenzivě. „Na minulých turnajích jsme se v zakončení hodně trápili. Góly Vojty Krále a umění Romana Netolického připravit šance spoluhráčům budou chybět, o tom není sporu. Nemáme v sestavě rezervu, kam by se dalo v případě potřeby sáhnout, a to může být problém. Uvidíme, jak se s tím popasujeme," řekl trenér.

Nový Bor patří do kategorie nevyzpytatelných soků. „Velice bude záležet na tom, v jakém nastoupí složení. Býval schopen přijet klidně ve čtyřech, ale nemyslím, že by se v play off stalo něco podobného. V silné sestavě se jedná o nebezpečného soupeře. Očekávám, že utkání bude opatrné a rozhýbat by ho měl úvodní gól. Nikdo nechce udělat brzy chybu, protože dohánět případnou ztrátu bude složité. Bude na nás, abychom tvořili hru, hosté budou asi spíše bránit a čekat, ale i my musíme vyjít z dobré defenzivy," přemítá František Švec o střetnutí, které začne v sobotu v 16 hodin ve sportovní hale Gymnázia Polička.

První kolo play off celostátní ligy

VPS Novabrik Polička (4.) – FK Adria Nový Bor (5.)
14. února v Poličce, 21. února v Praze, příp. 28. února v Poličce

SMR Plus Zlín (3.) – FC Družba Vysoké Mýto (6.)
14. února ve Zlíně, 21. února ve Vysokém Mýtě, příp. 28. února ve Zlíně

Chemcomex Praha (2.) – Bombarďáci Větřní (7.)
14. února v Praze, 21. února ve Větřní, příp. 28. února v Praze

Gioia B2BALANCE Brno (1.) – SK SICO Sportovní centrum Jilemnice (8.)
14. února v Brně, 21. února v Jilemnici, příp. 28. února v Brně