Příležitost zastavit svůj výsledkový propad budou mít v sobotu, kdy na domácí palubovce hostí poslední Ostravu a to je šance, jak volejbalovou mašinu znovu „promazat“.

DDM Brno – TJ Svitavy 3:2 (–18, –23, 15, 20, 11)

Specialitou Svitav je v této sezoně prohrát zápas, který se vyvíjí jasně v jejich prospěch. A toto klání v moravské metropoli to znovu potvrdilo.
„Dobrý příjem, pestrý útok, body získané blokem i zvládnutá koncovka druhé sady, to všechno nás mělo do třetího setu posílit, ale již poněkolikáté jsme převahu nezúročily,“ litovala trenérka Marcela Sezemská. Byly to Brňanky, kdo získal v dalším průběhu stále větší převahu, zejména díky servisu, do něhož se obuly. „Ve čtvrtém setu jsme vedly 7:3 a vypadalo to dobře, jenže pak jsme znovu začaly propadat, hrály špatně v obraně i v útoku,“ popisuje trenérka.

Vzniklý problém se už odstranit nepodařilo, po celý tie break hráčky Svitav tahaly za kratší konec. Nedokázaly se vyburcovat k agresivnějšímu pojetí, v jejich družstvu se nenašla žádná volejbalistka, jež byla vzala zodpovědnost na sebe a strhla ostatní spoluhráčky. Další báječně rozehraný duel tak po pěti setech skončil svitavskou prohrou.

DDM Brno – TJ Svitavy 3:0 (22, 17, 23)

Dostat z hlav hráček zklamání z předchozího neúspěchu nebylo lehké a nepomohla ani koncovka prvního setu, v níž hostující celek neudržel vedení 21:19. Soupeřky se logicky dostaly do pohody a po celou druhou sadu vedly.

Poslední naděje pro Svitavy svitla v setu třetím. „Sice jsme byly neustále pod tlakem a od začátku jen dotahovaly, ale dokázaly srovnat na 23:23. Ani tuto příležitost jsme však nevyužily a mohly tak pouze přihlížet obrovské radosti na domácí straně,“ povzdechla si trenérka Sezemská, která s návratem domů se dvěma porážkami určitě nepočítala.

Sestava: R. Odvárková, O. Pachovská, K. Sezemská, R. Jelínková, M. Fröhdeová, K. Bláhová, libero V. Svobodová – P. Němečková, M. Šařecová, L. Šimková. Sobotní duel proti Ostravě začne v 10.00. (ms, rh)