Litomyšl – Chvaletice 2:3 (19, –17, 16, –20, –15)

Přes výše zmíněné absence začali domácí první duel dobře a s převahou získali úvodní sadu, když si proti chybujícímu soupeři vypracovali bezpečný náskok. Druhý set nabídl vyrovnanější podívanou a hezké výměny na obou stranách. Dlouho se nikomu nepodařila výraznější bodová šňůra, až za stavu 13:13 utekli hosté na rozdíl tří a poté až šesti bodů.

Domácí v těchto fázích nedokázali položit balon na zem a soupeř ovládl palubovku. To platilo také na počátku třetího setu, ale domácí zabojovali zejména při obraně v poli, ztrátu dotáhli a nejen to, znovu otočili vývoj skóre ve svůj prospěch, když v důležitých momentech zabral na smeči Tuček a v poli se blýskl pěknými zákroky Radimecký.

Čtvrtý set, to byla bodová přetahovaná, v níž byla Litomyšl stále těsně napřed, ale v koncovce se nevyhnula chybám na příjmu a protivník si šanci na tie–break nenechal vzít. V něm domácí neustále prohrávali, dokonce už 7:10, ještě však stačili vyrovnat.

Poté ale sedmkrát stahovali jednobodové vedení hostů – šestkrát se jim to povedlo včetně dvou mečbolů, posedmé však byla Kadlec v útoku zablokován a bylo hotovo. Boj to byl napínavý a kvalitní, štěstí se přiklonilo k týmu Energetiku.

Litomyšl – Chvaletice 3:1 (–22, 18, 21, 23)

Do odvety šli domácí s vědomím, že pouze vítězství jim zaručí nejhůře bodovou rovnost s tabulkovými konkurenty z Hnátnice. V prvním setu se však trápili, pustili soupeře snadno do vedení, které pracně stahovali, aby vzápětí znovu nechali hosty utéci. Druhá sada, to už bylo o něčem jiném. Litomyšlští zpřesnili hru, častěji se dostávali přes chvaletické bloky, svoji roli sehrál i kvalitnější servis.

Třetí set pro sebe rozhodli v jeho střední části, náskok 21:16 sice hosté ještě zkorigovali, jenže v koncovce se domácí konečně pořádně trefili do smeče a přiblížili se k vítězství. K tomu kráčeli ve čtvrtém setu pevným krokem, mírné, ale stálé vedení nepustili z ruky. Hosté dokázali dotáhnout na 23:22, ale za tohoto stavu skončil jejich blok v těsném autu a druhý mečbol K. Novotný proměnil.

Sestava: Fiala, Kadlec, Jindra, R. Novotný, K. Novotný, Tuček, Radimecký. Po týdnu tedy Litomyšl opouští první místo, díky lepšímu poměru setů se do vedení vrátila Hnátnice. Poslední utkání v tomto roce sehraje celek ze Smetanova rodiště příští sobotu na půdě béčka Ústí nad Orlicí.