My si postupně představíme, na co vše se v relativně brzké budoucnosti mohou těšit fanoušci na Svitavsku. Tentokrát se podíváme na VOLEJBAL.

Pod vysokou sítí se v regionu opět bude hrát ligová soutěž. Zásluhu na tom mají hráčky TJ Svitavy, které úspěšně zvládly jarní kvalifikační turnaj a postoupily do druhé ligy žen. Zařazeny byly do moravské skupiny C, kde to ze svých předešlých působení na této úrovni dobře znají. Budou mít celkem devět soupeřů: TJ Sokol Šlapanice u Brna, Happy Sport Opava, VK Austin Vsetín, TJ Ostrava B, TJ Nový Jičín, TJ Sokol Brno-Juliánov, VK Kylešovice, ŠSK Bílovec a TJ OP Prostějov. Do nového ročníku vstoupí svitavské hráčky 3. října, kdy přivítají celek z Nového Jičína.

O postup do druhé ligy se v kvalifikaci marně pokoušeli muži VK Litomyšl a zůstanou tudíž v krajském přeboru I. třídy. Bude v něm hrát celkem devět družstev: kromě Litomyšle ještě Sokol Pardubice, Sokol Česká Třebová B, VK Choceň B, TJ Energetik Chvaletice, Orel jednota Letohrad, Sokol Kerhartice, SKO Hlinsko a VO TJ Lanškroun. V krajském přeboru I. třídy žen „osiřely" po postupu Svitav volejbalistky TJ Sokol Dolní Újezd. Jejich soutěž bude mít v novém sezoně jenom osm účastníků a „Sokolky" nastoupí proti USK Pardubice, Sokolu Pardubice, VK Choceň, TJ Energetik Chvaletice, VOJ TJ Lanškroun, Sokolu Letovice a Orlu Letohrad. Krajské soutěže začnou v termínu 17. října.

Čtyřnásobné zastoupení bude mít svitavský region v ligových volejbalových soutěžích mládeže, což je stejná situace jako v minulé sezoně. Junioři TJ Svitavy budou znovu bojovat v jedné ze skupin 1. ligy. Stejnou soutěž si zahrají juniorky TJ Svitavy a TJ Sokol Dolní Újezd a v 1. lize se představí i svitavské kadetky. (rh)