Ve své domácí hale nestačily na Litovel a následující dvojzápas v Křenovicích tak pro ně má skoro existenční příchuť.

TJ Svitavy – Tatran Litovel 0:3 (–26, –16, –23) a 1:3 (20, –19, –16, –22)

Sestava: Bartošová, K. Bláhová, Fröhdeová, K. Sezemská, Šepsová, Vykydalová, libero Svobodová – Šařecová, J. Bláhová, Roubalová, Pachovská.

V prvním utkání byl zlomový první set, ve kterém „každý chvilku tahal pilku“, aby se po výsledku 26:28 radoval hostující celek. Svitavačky přitom dvakrát vedly a měly i jeden setbol. Druhý set byl zcela v režii Litovle, ke třetímu nastoupily domácí hráčky plné odhodlání a zdálo se, že jsou konečně ve hře. Celou dobu byli o několik bodů vepředu, ale ani tohle jim nestačilo.

„Na rozdíl od minulých zápasů se nám tentokrát vůbec nedařilo dvojité střídání, nezískávaly jsme po něm body tak, jak jsme byly zvyklé. Naše smečařky byly tentokrát málo důrazné, soupeřky je velice lehce chytaly a poté tvrdě zakončovaly. Rovněž jsme zablokovaly méně balonů, než bylo poslední dobou zvykem,“ našla příčiny nezdaru svitavská trenérka Ilona Snášilová.

Přestávka mezi zápasy byla rušnější a padalo v ní nemálo výtek. Do odvety také domácí volejbalistky vletěly „po hlavě“. V prvním setu předváděly pohledný volejbal, přitvrdily na smeči a dařilo se téměř vše. Jejich euforie ale neměla dlouhého trvání, neboť další dva sety patřily jasně hostům.

Čtvrtá sada nabídla bitvu o každý míč a všechny mezihry byly velmi vyrovnané. Koncovka ale znovu vyšla Litovli.

„Příště v Křenovicích nesmíme zaváhat a je opravdu nutné získat čtyři body, i když hrajeme venku. Budou to určitě těžké zápasy, protože Křenovice se na nás dovedou připravit a vyhecovat. Pro nás je to prověrka, jestli máme vůbec na to hrát střed tabulky,“ dobře si uvědomuje trenérka.

Další výsledky – 11. – 12. kolo: Lanškroun – Palkovice 0:3 a 3:2, Přerov B – Křenovice 3:0 a 3:0, Prostějov – Brno 3:2 a 3:1, Přímětice – Frýdek–Místek B 0:3 a 1:3.

Pořadí: 1. Frýdek–Místek B (24), 2. Lanškroun (22), 3. Litovel (20), 4. Přerov B (20), 5. Palkovice (18), 6. Prostějov (17), 7. Přímětice (16), 8. Svitavy (16), 9. DDM Brno (14), 10. Křenovice (13).

(rh, zr)