Šlapanice – Svitavy 3:2
(22, –23, 22, –15, 13)

Znovu pozměněná svitavská sestava postrádala v úvodu jistější obranu v poli i lepší příjem plachtícího servisu, navíc čtyři podání hostující hráčky samy pokazily, což mělo za následek ztrátu sady. Našly se až za stavu 10:7 ve druhém setu, zlepšený příjem se odrazil na přesnější hře celého týmu a v koncovce dobrý blok i útok znamenaly srovnání na 1:1.

Ve třetím setu už začalo dohadování a protesty. „Domácí nahrávačka totiž míče jednoznačně tahala, což rozhodčí sice několikrát k hlasité nelibosti hráček i publika odpískal, ale hned začal usilovně hledat dvojáky i u nás,“ komentovala trenérka Marcela Sezemská. Její svěřenkyně sice následně chybovaly v koncovce, ale ve čtvrtém setu soupeřky doslova smázly 25:15 a byl tu tie–break. „Stav 5:8 při výměně stran byl na pováženou, ale nevzdávaly jsme to, výborným servisem Odvárkové, čtyřmi úspěšnými útoky a bloky jsme se vrátily do hry. Jenže za stavu 12:13 rozhodčí neviděl jasný dotek sítě domácí hráčky, následný na naší straně už ano a byl konec,“ popisuje Sezemská nervózní závěr duelu. To ale nebylo nic proti odpolední odvetě.

Šlapanice – Svitavy 1:3
(–21, 21, –20, –24)

„Jestli existuje nějaká spravedlnost, tak musíme vyhrát,“ řekly si před utkáním Svitavačky a za svým cílem vyrazily tak, že vymazaly počáteční náskok soupeřek a pomalu zíkávaly bodovou převahu korunovanou ziskem prvního setu. Urputná bitva pokračovala, nervozita rostla, sudí ztratili půdu pod nohama a ze zápasu byl rázem „guláš“. V koncovce setu Svitavy polevily a protihráčky to ihned využily.

„Duel se lámal ve třetí sadě, kdy se podařilo uhlídat nejlepší smečařku Šlapanic Sklenářovou a soupeřkám jsme nedaly nadechnout,“ řekla trenérka. Po výborné hře ve čtvrtém setu vedl hostující tým 21:14, pak ho postihl totální výpadek – devítibodová šňůra domácích (21:23)! „Závěr neměl pod kontrolou nikdo, my, soupeřky ani rozhodčí. Za všeobecného zmatku, vřískotu a protestů jsme přece jen zaútočily, domácí hráčky udělaly konečně chyby a horor byl u konce,“ oddechla si Sezemská. Svitavy jsou sedmé v tabulce (33 bodů).

Sestava: Odvárková, O. Pachovská, Sezemská, K. Bláhová, H. Pachovská, Šimková, libero J. Bláhová – Svobodová, Brůžičková.

V sobotu přivítají Svitavy od 10 hodin tabulkové sousedky z Prostějova.

(rh, ms)