Jak hodnotíte vystoupení vašeho družstva v první polovině sezony? Splnily se vaše předpoklady?

Musím říci, že naše výsledky předčily všechna má očekávání. V prvních soutěžních kolech jsme navíc ještě bojovaly se zraněními, situaci jsem proto moc růžově neviděla. Pak se nám ale začalo dařit. Ve srovnání s loňským rokem byla naše hra o poznání pestřejší a rychlejší v útoku, hráčky si taky daleko více věřily. Nováčkovskou daň jsme platily celý loňský rok, letos jsou děvčata přece jen „ostřílenější“.

Které z dosud odehraných zápasů byste označila jako nejvydařenější z vaší strany, které jako nejhorší?

Neumím říci, jaké utkání bylo nejpovedenější, ale rozhodně nás takzvaně „zvedly“ domácí zápasy se Zámělí. V prvním jsme doslova vydřely tie–break nejtěsnějším poměrem 17:15, v druhém jsme vyhrály jednoznačně 3:0. Vítězná nálada nám pak vydržela ještě další dvě kola, kdy jsme získaly plný počet bodů i s Lanškrounem a Křenovicemi. Nejhorší podle mě bylo poslední kolo v Litovli. Myslím, že jsme poražené odjížděly už ze Svitav. Domácí volejbalistky zvítězily zcela zaslouženě, byly lepší, ale my jsme byly od začátku odevzdané, smířené. Ani snaha poprat se o body nebyla cítit. Všechno ještě dovršilo nesportovní chování domácích hráček, tyto duely si snad ani nechci připomínat.

Myslíte si, že váš kolektiv má schopnosti na to, aby v konečném pořadí letošní druholigové soutěže skončil mezi elitním trojlístkem?

Naše cíle jsou skromnější. Na prvních třech místech figurují silné týmy s extraligovým zázemím. Opava chce zřejmě postoupit,nepodceňuje ani utkání na hřištích soupeřek, jezdí zatím v plné síle. K extralize mužů chce i vyšší soutěž žen. Frýdek–Místek a Litovel, to už je větší hádanka. Doma vítězí s přehledem, venku pak podle toho, v jaké sestavě jedou. Litovel dokonce venku vyhrála pouze dva zápasy a to není za normální situace možné. Rozdíl mezi třetím a osmým týmem tabulky je pouze dva body. To je důkaz velké vyrovnanosti družstev. Spadnout až o pět míst dolů, to může být otázka jediného kola.

V sobotním prvním letošním dvojzápase vás čeká vedoucí Opava. Doufáte v možné překvapení?

V překvapení nevěřím, věřím ale, že budeme bojovat. Opakuji, že Opava chce určitě postoupit. Na podzim proti nám nastoupilo v prvním utkání šest hráček, v druhém jiných šest, a které „družstvo“ bylo lepší, to nelze říct.