Letos je na pořadu už devátý ročník, který se vrací k modelu jednodenního klání (vloni se hrálo v pátek i v sobotu). Turnaj je největší akcí svého druhu konanou ve svitavském okrese.

Startovní listina Mixů 2008 se zaplňuje, v sobotu 2. srpna bude o prvenství bojovat určitě dvouciferný počet týmů. Přihlášeni jsou také obhájci primátu a vítězové městské FIPO–CZECH ligy Semtamáci pod vedením kapitána Jaroslava Hrabálka, chybět nebudou další známé celky amatérského volejbalu (Jarovské smeče, Drink Team, Výletníci, Antik, Maori Battalion a další). Na svitavských dvorcích se hraje od 8.30 do pozdního odpoledne. Pravidla říkají, že v každém týmu musejí být na hřišti aspoń dvě ženy.


Svitavský volejbalový oddíl však v současné době řeší i jiné než příjemné sportovní starosti. V noci ze soboty na neděli totiž areál za Národním domem navštívil nezvaný host a způsobil zde škodu za 60 tisíc korun! Odcizena byla mj. hudební souprava a výčepní zařízení připravené na sobotní turnaj, ceny pro družstva nebo oblečení. „Náš oddíl bude vděčný sportovní veřejnosti za pomoc při vypátrání pachatele a ukradených věcí. V případě podezření prosím informujte policii případně členy volejbalového klubu,“ požádal Petr Sezemský. (ps, rh)