Novou druholigovou sezonu zahájily svitavské volejbalistky v domácí hale proti málo známým soupeřkám, které si však mohly „okouknout“ na nedávném přípravném turnaji. Zde odhalily jejich zbraně a v mistrovském dvojzápase je eliminovaly.

Svitavy – Havlíčkův Brod 3:0 (16, 16, 23)
Pouze úvody prvních dvou setů patřily hostům, poté se Svitavačkám podařily bodové šňůry a snadno vyhrály. Vyrovnaná byla až poslední sada, do níž vstoupily poněkud ukolébané, ta dospěla do stavu 23:23. Úspěšnou koncovku zajistily Jelínková přesným lobem a Sezemská „ulívkou“.
„Byly jsme lepší, zvítězily jsme zaslouženě a s převahou. Útočily jsme už servisem, nahrávačka z Brodu to neměla jednoduché, smečařky se jen těžko prosazovaly. Měly jsme dobrý příjem, ale málo útočily středem sítě, takže naše smečařky měly na hlavním kůlu proti sobě téměř vždy kompaktní dvojblok,“ uvedla trenérka Marcela Sezemská.

Svitavy – Havlíčkův Brod 3:1 (20, 22, –15, 22)
Odveta přinesla daleko větší drama. Soupeřky se zlepšily na příjmu, rozehrála se smečařka Fialová. Svitavy získaly dva sety pro sebe obětavostí a nižším počtem chyb až v koncovkách. Třetí set si domácí tým za rámeček nedá, postupně prohrával 2:11, 7:13, 12:18 a nakonec 15:25. Až návrat k sestavě z prvního zápasu hosty zabrzdil, klíčové byly body při servisu J. Bláhové, v koncovce domácí blokařky konečně zastavily Fialovou a druhé vítězství bylo na světě.

„Z plného počtu bodů mám samozřejmě velikou radost, ale nelze nevidět, že jsme se ve druhém utkání výrazně pohoršily na přihrávce a že jsme nenašly zbraň na jedinou, byť výbornou, smečařku soupeře. O výpadku ve třetím setu ani nemluvě. Některé chyby vyplynuly z nesehranosti, vždyť jsme na úplném začátku sezony. Určitě máme co dělat,“ hodnotila domácí trenérka.
Sestava: Odvárková, Jelínková, Fröhdeová, Sezemská, O. Pachovská, K. Bláhová, libero Svobodová – J. Bláhová. Příští kolo (sobota 11. října): Lanškroun (10. místo, 0 bodů, sety 0:6) – TJ Svitavy. (ms, rh)