Ti ho přivítali mistrovským turnajem na své domácí palubovce. Sněhové přívaly zkomplikovaly dopravu několika týmům, a tak se nakonec utkali s Táborem a v předehrávce s celkem FbK Orlicko–Třebovsko. Dokázali rostoucí formu a ani v jednom duelu neprohráli. V tabulce jsou nyní šestí, doposud nasbírali šestnáct bodů.

FBC Peaksport Litomyšl – FbK Orlicko–Třebovsko 3:3 (0:1, 2:2, 1:0)

Branky a asistence: 19. Hubinka, 25. O. Háp, 38. M. Háp (T. Jakubík).

Zajímavý duel skončil dělbou bodů, přestože papírové předpoklady mluvily spíše pro hráče z Orlicka. Ti se také od začátku chopili taktovky a drželi ji pevně v rukou. V prvních dvou třetinách byli lepším týmem, který tvořil hru. Tuto převahu ovšem domácí doháněli bojovností a důrazem. Orlicko se ujalo vedení, ale Litomyšl vždy odpověděla.

Ve třetí části hra nabrala na obrátkách a domácí florbalisté si postupně vytvořili stálý tlak, který vyústil ve vyrovnávací branku. Závěr se pak odehrával v hektickém tempu, kdy se útoky valily z jedné strany na druhou. Obrovské možnosti ale neproměnili ani domácí, ani hosté. Konečný výsledek 3:3 byl tedy zasloužený, i když více zklamaní byli hráči z Orlicko–Třebovska.

FBC Peaksport Litomyšl – 1. FbK Tábor 7:5 (4:1, 2:2, 1:2)

Branky a asistence: 4. Lněnička, 4. Hubinka, 11. Jakubík (M. Háp), 12. O. Háp (Lněnička), 21. Hubinka (Jakubík), 23. Filipi (Lněnička), 42. O. Háp.

Druhé utkání mělo být úplně jiné, když FbK Tábor trvale okupuje poslední místo v tabulce. Od začátku to také bylo patrné a dorostenci Litomyšle nechtěli nic ponechat náhodě. Hned ze začátku je však hosté zaskočili povedeným brejkem a ujali se vedení. Domácí však zanedlouho otočili stav, když vstřelili dva góly během šesti vteřin. Skóre poté narůstalo až na 6:2. Za tohoto stavu Peaksport trochu polevil a hosté zkorigovali až na rozdíl jedné branky. Když se pak v závěru chystali k náporu, přidali domácí pojišťující branku na 7:5 a zaslouženě zvítězili.

Sestava FBC Peaksport Litomyšl: Bártek, O. Kroulík – Hubinka, Lněnička, D. Kroulík, Karlík, Klička – O. Háp, M. Háp, Kárský, Jakubík, Filipi, Janypka, Vomočil.

(lš)