Basketball Brno – Basketbal Qanto Svitavy 88:56 (21:14, 43:28, 67:43)

Body: Holloway 19, Reinberger 16, Meno 12, Maio 11, Castleberry 11, Sedmák 9, Gajdošík 7, Norwa 2, Svoboda 1 – Kramný 13, Macela 10, Egwuatu 8, Horák 7, Šindelář 4, Teplý 4, Sedlák 4, Špaček 3, Bledsoe 2, Havránek 1. Rozhodčí: Paulík, Baloun, Vondráček. Trojky: 2:4. Trestné hody: 20/16 – 21/12. Fauly: 24:22. Doskoky: 41:30. Diváci: 400.

„Na výsledky přípravných zápasů si v sezoně nikdo nevzpomene,“ upozorňoval kouč basketbalistů Svitav Jindřich Svojanovský poté, co jeho tým dvakrát porazilv předsezonních testech právě Brno.

Sám však rozhodně nepředpokládal, že jeho tým v ostrém soutěžním duelu utrží od dosud nepříliš výrazných Moravanů tak brutální ránu.

„Sehráli jsme nejhorší zápas za dobu, co nastupujeme v nejvyšší soutěži,“ musel svitavský kormidelník uznat po protrpěných čtyřiceti minutách. Ze snů o druhém vítězství mezi elitou zůstala marná snaha vyhnout se debaklu.

Utkání se od samotného začátku vyvíjelo v neprospěch hostů a jejich bodové manko neustále narůstalo. „Myslím, že hráči nastoupili namotivovaní, ale hlavně v první čtvrtině jsme se dopustili místy až žákovských ztrát po špatném driblinku. Nevyrovnali jsme se s agresivní obranou domácích, kteří tak vstřelili laciné koše a to jim zvedalo sebevědomí,“ řekl svitavský trenér.

Jeho týmu nelze upřít snahu, ale po nevydařeném úvodu se do hry nedostal, naopak soupeři narostla křídla. „Dolehl na nás tlak, naše pojetí bylo individualistické a s tím se nedalo uspět. Dvaatřicetibodový rozdíl není důstojný a musím věřit, že odveta ve Svitavách bude úplně jiná,“ dodal zklamaný trenér Svojanovský.

(rh, zr)