Pardubičky – Litomyšl 60:63

Body: M. Vacková 22, I. Vacková 14, Macková 14, Kubešová 8, Jílková 3, Kvapilová 2. Začátek zápasu byl ze strany hostů jako z říše snů, hráčkám Jiskry se dařilo vše, na co sáhly, a nebylo divu, že si postupně vypracovaly sedmnáctibodové vedení (23:6). Při vědomí vysokého náskoku však v dalším průběhu polevily, dovolily soupeřkám dostat se do tempa, přestala se jim dařit střelba a odstup se začal tenčit až na poločasové dva body. Ve druhé půli vedla Litomyšl už o 10 bodů, ale ani to ještě neznamenalo jistotu, za stavu 60:62 domácí hráčka naštěstí při pokusu o vítěznou trojku minula koš.


SŠB Pce B – Litomyšl 82:62

Body: M. Vacková 18, I. Vacková 15, Macková 11, Kubešová 8, Patočková 6, Jílková 4. Úvod druhého utkání proti odpočatějším soupeřkám nebyl špatný, diktování tempa se však ujal domácí celek. V hostujícím týmu dostaly prostot i mladé hráčky, přes ně často směřoval pardubický útok. Horší důraz v obraně a zbrklé zakončování měly za následek krutý stav v první čtvrtině 28:7 a o zápase tak bylo v podstatě jasno. Rozdíl dvaceti bodů se do konce již nezměnil.

Martin Šorf, trenér: „V obou utkáních jsme si ověřili, že jsme schopni produkovat velmi účinnou a pohlednou hru, stejně jako se nevyhneme hluchým místům, když dáme soupeřkám možnost snadného skórování. Sezonu jsme zakončili na sedmém místě s bilancí osmi výher a čtrnácti porážek. Toto umístění i předvedená hra v závěru soutěže je po loňském nevydařeném ročníku velký posun vpřed.

(rh, mš)