V každém případě se však dostali do bodového kontaktu s dalšími mužstvy ze spodní poloviny neuvěřitelně nepřehledné tabulky (některé týmy mají sehráno třináct zápasů, jiné osm) a nebudou v soutěži za vyložené otloukánky, jak to v některých kolech působilo.

FbK TJ Svitavy – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (1:1, 3:2, 2:2)

Branky: 28. a 39. Sauer, 20. Čížek, 39. Prudil, 41. Pakosta, 48. Štarman – 29., 59. a 60. Klápa, 4. Macek, 36. Novotný. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 254.

Publikum v hledišti sportovní haly Na Střelnici sledovalo opět napínavou florbalovou „detektivku“. Přetahovanou zlomili domácí za stavu 3:3 na přelomu druhé a třetí části. V závěru druhé je poslal do vedení Prudil, v nástupu do třetí se prosadil Pakosta. Když navíc ve 48. minutě zvýšil Štarman na 6:3, vypadalo všechno báječně. V závěru se domácí hráči výhry malinko lekli a vabank hrající soupeř se během půl minuty přitáhl na rozdíl jediné branky, bylo to však naštěstí příliš pozdě nato, aby se zformoval k většímu náporu, a Svitavy příznivý výsledek ustrážily.

„Předvedli jsme maximálně obětavý a zodpovědný výkon do obrany. V kombinaci s produktivitou, štěstíčkem a domácím prostředím jsou to neskutečně důležité tři body. Z naší strany je třeba takové výkony opakovat, abychom se zvedli, protože je před námi stále spousta práce. Chtěl bych pochválit výkon Filipa Lamaře v brance, který nás v důležitých chvílích podržel,“ hodnotil zápas trenér Ladislav Štancl, jehož návrat na lavičku zjevně působí na tým blahodárným dojmem.

FbŠ Hummel Hattrick Brno – FbK TJ Svitavy 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky: 21. Brom, 54. Dvořák, 56. Řeháček – 33. a 38. Štarman, 52. Klusák, 54. Prudil. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 95.

K plnému zásahu doma přidaly Svitavy o dva dny později plný zásah venku. Zase se jednalo o pořádné drama a dlouho nebylo jasné, na čí stranu se florbalový Bůh přikloní. Rozhodlo se v poslední desetiminutovce, hosté odskočili na 1:3 a 2:4, domácí se pokaždé dotáhli na kontakt (2:3 resp. 3:4), koncovku však obětaví Svitaváci přečkali bez úhony.

„Od nás to byl maximálně zodpovědně odehraný a odmakaný zápas. V první třetině jsme byli naprosto bezzubí v útoku, ale soupeř toho naštěstí nedokázal využít. Pak už jsme byli trpělivější a přímočařejší. Máme na kontě opět veledůležité body,“ chválil trenér Štancl.

1. liga:

1. Královské Vinohrady (13 zápasů/28 bodů), 2. Ostrava (13/25), 3. Litvínov (12/24), 4. Florbal Pegres Havířov (11/23), 5. Karlovy Vary (12/21), 6. Black Angels (11/20), 7. Start 98 (13/18), 8. Kladno (11/17), 9. Pelhřimov (13/15), 10. Petrovice (8/14), 11. Hattrick Brno (12/12), 12. Slovan Havířov (13/11), 13. Svitavy (13/11), 14. Chomutov (11/10 ).

Svoji zlepšenou formu budou chtít svitavští florbalisté předvést i v dalším vystoupení před domácími fanoušky. V sobotu 25. listopadu od 19 hodin přivítají pražský tým Black Angels.