V Handlové nakročili Tuři k výhře výtečnou první čtvrtinou, v jejímž průběhu si vypracovali až osmnáctibodové vedení (23:5). V dalším průběhu sice soupeře nechali tu a tam „nadechnout“, ale když bylo potřeba, tak znovu přitlačili na pilu a nakonec zvítězili přesvědčivým stylem.

„Začali jsme výborně, přesně tak, jak se chceme prezentovat. Měli jsme tlak na míč, byli agresivní v obraně a vytvářeli si střelecké pozice. Domácím se podařilo smazat dvouciferné manko, ale vždy, když se dotahovali, jsme zase odskočili. Přes pohodlně vítězství musím konstatovat, že jsme vyprodukovali i mnoho chyb, které si nemůžeme dovolit. Je důležité dát do hry maximální energii celých čtyřicet minut,“ řekl kouč Lukáš Pivoda.

Série herních testů zakončili Svitavští na palubovce Patriotů v Levicích, kde navázali na den starý skalp Handlové a poradili si i s dalším předním slovenským družstvem. Opětovně vsadili na agresivní nástup do zápasu, za prvních deset minut nastříleli třicet bodů a tím položili bytelný základ k celkovému úspěchu.

Dvouciferný náskok si udržovali prakticky v celém dalším průběhu utkání. Ztenčovat se začal teprve v závěrečném hracím období, kdy na svitavské straně zřetelně polevila koncentrace v obraně a soupeř toho využil ke korekci. V dresu hostů se střelecky vytáhli především Václav Bujnoch s Pavlem Slezákem, kteří se postarali o více než polovinu svitavských bodů. Jedním z klíčových faktorů po výsledek byla jednoznačná převaha Turů na perimetru (trojky 4:16).

Výhrou rozdílem dvanácti bodů Svitavy uzavřely šestidílný seriál přípravných duelů v nichž nově sestavený tým piloval optimální souhru. Výsledky a výkony v některých zápasech naznačují, že se to daří, a fanoušci se na nadcházející ročník Kooperativa NBL mohou těšit. „V posledním týdnu přípravy se budeme soustředit na start ligy a na Nymburk,“ připomněl trenér Lukáš Pivoda zápas prvního kola nové sezony nejvyšší soutěže, který se bude hrát ve Svitavách v sobotu 12. září od 17 hodin.

MBK Baník Handlová – Dekstone Tuři Svitavy 67:87

Body: Bujnoch 25, Svoboda 20, Slezák 10, Welsch 9, Křivánek 6. Proleta 5, Dragoun 4, Sehnal 4, Goga 4.

Patrioti Levice – Dekstone Tuři Svitavy 80:92

Body: Bujnoch 27, Slezák 24, Svoboda 16, Dragoun 9, Sehnal 7, Marko 3, Goga 3, Proleta 2, Welsch 1.