Ty nejaktivnější školy mají každý rok možnost vyhrát i hlavní cenu, kterou je poukaz na sportovní vybavení v hodnotě až 60 tisíc korun. Předání cen pětatřiceti školám, které si rozdělily poukazy v hodnotě milionu korun, se uskutečnilo v trampolínovém centru HOP Arena Praha.

V uplynulém školním roce se do projektu zapojilo 1262 škol. Třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen od společnosti Hervis Sports. Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor vylosoval 35 vítězných škol, které získaly poukaz na sportovní vybavení v hodnotě od 10 do 60 tisíc korun. Ty využijí na nákup vybavení do tělocvičen. Mezi pomůcky, které si mohou pořídit, patří třeba činky, dresy, cvičební podložky či pomůcky na míčové sporty.

Slavnostní předání cen se odehrávalo za přítomnosti předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů tohoto unikátního projektu, mezi nimi například šermíře Jiřího Berana nebo basketbalistky Ilony Burgrové.

Děti i učitelé z vylosovaných škol si mimo oficiální část mohli zasoutěžit na překážkové cestě ninja bojovníka s dalšími ambasadory projektu motokrosařem Petrem Pilátem a skokanem do vody Michalem Navrátilem. Ten si výběr místa nemohl vynachválit. Žákům hned ukázal, jak skákat salta do molitanu. „Trampolíny miluju celý život. Celá akce se povedla na jedničku. Sportovali jsme, závodili s dětmi i mezi sebou navzájem s ostatními ambasadory. Byl jsem nadšený,” řekl Navrátil.

Program doplnila také exhibice skokanských reprezentantů z oddílu Sokol Kampa Praha, jehož členové budou za pár dnů závodit na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji. Neformální způsob předávání si pochvaloval i sportovní manažer projektu Štěpán Janáček. „Učitelé i děti se sem sjeli z celé republiky. Jsem moc rád, že si kromě oficialit mohli akci také užít a že se potkali se sportovními osobnostmi. Výběr místa v trampolínovém centru byla trefa do černého. I učitelé se vyřádili do sytosti,” zhodnotil Janáček.

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky. Jeho cílem je ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu. Školy si mohou vybrat, zda budou s žáky plnit disciplíny Olympijského diplomu vhodné pro první stupeň ZŠ a pomohou jim tak vybrat sport, pro který mají přirozený talent, nebo se zapojí do Odznaku všestrannosti, jehož disciplíny rozvíjejí sportovní všestrannost. Každý rok se zapojí přes 150 tisíc žáků z celé České republiky.

Vylosované školy:

Pardubický kraj: ZŠ Habrmanova Česká Třebová, ZŠ Choceň, ZŠ Vejvanovice (okres Chrudim).