To ale neznamená, že bude ochuzen o účast místních atletů a atletek.Ročník 2010 už má za sebou dva podniky a v obou byla na startu početná skupina běžců ze Svitavska. A nejen početná, ale také výsledkově úspěšná.

Prvním zastavením seriálu byl Běh okolo Trusnova. Vyhrál ho zkušený Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová, který ke zdolání desetikilometrové trati vedené po silnici potřeboval čas 33:24 min.

Úspěchy pro náš region přišly na kratších distancích mezi mládežníky. Klání starších žakyň (2,75 km) ovládla Tereza Vytlačilová z Poličky (11:39). V závodu dorostenců na 3,3 km byl nejrychlejší její oddílový kolega Vít Kalvoda (11:19) a do Poličky mířilo i prvenství mezi veterány nad 60 let zásluhou Miloslava Červa (10 km, 44:43).

Následující Choceňský kros nabídl na bahnité trati běh z jiného soudku. Opět triumfoval Horáček (7,8 km, 25:35). V závodu žen (3,9 km) zaběhla Anna Krátká ze Svitav druhý čas v kategorii B (15:23). Primát si odvezl znovu dorostenec Vít Kalvoda (3,9 km, 14:28) a také svitavská žákyně Radka Průšová (1,5 km, 6:06). Její vrstevník Jan Friš z Litomyšle byl druhý (2,05 km, 6:34).