Prvního května opět kolem hradeb

První májový den je v kalendáři sice uveden coby Svátek práce, ale v Poličce by jej klidně mohli přejmenovat na Svátek běhu. Proč? Inu, už více než půlstoletí se tam v tento den scházejí závodníci a závodnice všech generací na Běhu kolem hradeb.

Tuto neděli se koná jeho v pořadí 51. ročník, současně půjde o 18. ročník Velké ceny Medesy Polička. Akce je součástí Iscarex Cupu 2016 a bude se tedy bojovat o body do celoročního hodnocení tohoto seriálu. Hlavní trať měří tradičně 4400 metrů a má zcela rovinatý profil. Kratší distance budou nachystány také pro děti a mládež, a to od těch nejmenších předškoláků až po žactvo, dorost a juniory.

Program u poličských hradeb vypukne úderem nedělní desáté hodiny dopolední, účastníci hlavního závodu se do boje s běžeckými metry vydají ve dvou vlnách kolem poledne.

Stýpl a víceboje letos v jediný den

Aktivní pořadatelé ze svitavského atletického oddílu připravili na sobotu 30. dubna hned dva zajímavé podniky.

Prvním z nich budou Svitavské víceboje, které se v letošním roce konají počtvrté a jsou určeny pro děti a mládež do 15 let. Vyzkoušet si svoji atletickou všestrannost mohou mladí závodníci od 9 hodin, kdy na Svitavském stadionu vypuknou boje v úvodních disciplínách.

Nebude to však v tento den a na tomto sportovišti všechno. Odpoledne totiž přijde na řadu Svitavský stýpl, tedy přebor Pardubického kraje jednotlivců na dlouhých překážkách v kategoriích mužů, žen a starších žáků. Závod je součástí Iscarex Cupu 2016, takže kromě výše zmíněných věkových skupin se představí i dorost a junioři.

První start je plánován na 15:30 a hned by měl přinést nejkvalitnější podívanou, neboť startér vypustí na ovál s překážkami a vodním příkopem nejsilnější muže a juniory v kategorii A. Poté budou následovat další běhy.

Běh Černou horou po čtyřiačtyřicáté

Atletický oddíl Tělovýchovné jednoty Jiskra Litomyšl pořádá tuto sobotu 30. dubna 44. ročník Běhu Černou horou. Jak jeho název napovídá, uskuteční se v areálu na Černé hoře u Litomyšle na tamních značených běžeckých trasách.

Pro vyznavače rekreačního běhání budou připraveny celkem tři, a to o délkách 1,2, 3 a 6 kilometrů. Novinkou letošního ročníku je, že všem startujícím bude změřen čas pomocí elektronické časomíry. Upomínkové diplomy obdrží všichni účastníci. Přihlásit se místní i přespolní běžci mohou v místě startu v sobotu od 9 hodin. Na jednotlivé tratě je pořadatelé budou „vypouštět" postupně od 9:30 do 11:30.