Bilance dvou vítězství a osmi porážek, která v současné době „svítí" u jména svitavských Dekstone Turů v tabulce Kooperativa NBL, to pro ně samozřejmě není ani náhodou důvod ke spokojenosti. Kapitán TOMÁŠ TEPLÝ však pevně doufá, že po změně trenéra si tým záhy „sedne" dohromady a jeho výsledky naberou co nejdříve o poznání pozitivnějšího trendu.

Tomáši, přinesla vám výměna trenérů ten správný impuls?

Asi se ta situace musela nějak řešit, když máme v polovině základní části ligy na kontě teprve dvě vítězství. Myslím si, že tenhle impuls bude pro nás dobrý.

Co zatím vnesla nová trenérská dvojice Růžička – Pivoda do svitavského týmu nového?

Trenéři nás tlačí do větší agresivity v obraně a v útoku nám jde především o rychlost. Jsme mladý tým, tak se tímhle musíme projevovat více, než tomu bylo v předcházejících zápasech.

V minulém kole se vám domácí zápas s Prostějovem výsledkově nevyvedl. Co bylo podle vás příčinou porážky?

Bylo to sžívání s novými herními akcemi a novým systémem. Prostějov v tom zápase hledal zejména svoje kvalitní střelce, což mu vycházelo. Lukáš Palyza nám dal sedmadvacet bodů, takže v obraně jsme až tak dobře nekomunikovali a nerotovali, jak jsme asi měli. Sice jsme vždycky prohrávali, ale párkrát jsme se dostali na dosah tři čtyř bodů, ale pak opět Prostějov udeřil. Kvůli tomu jsme prohráli.

Nyní máte velmi těžký program, ve kterém hrajete dvakrát na hřištích hodně těžkých soupeřů. Co od následujícího utkání v Kolíně očekáváte?

Kolín je momentálně, a nejenom na domácí palubovce, velmi silný soupeř. Teď například naposledy porazil Opavu, což si myslím, že je pro něj výborný výsledek. Vůbec nic lehkého nás v tom zápase nečeká. Musíme postupovat krok za krokem a zlepšovat naši hru. Všechno ale směřujeme do druhé poloviny soutěže, kde prostě potřebujeme uhrát více zápasů. To se nám v té první půlce vůbec nedařilo.

Na státní svátek 17. listopadu hrajete český pohár na palubovce bývalého účastníka a mistra české ligy Nového Jičína. Jak na zápasy proti tomuto družstvu vzpomínáte?

Na Nový Jičín si velmi dobře pamatuji. Hráli jsme proti němu v naší premiérové sezoně 2010/2011. To je sice už velmi dlouhá doba, ale pamatuji si, že v tom roce měli opravdu výborný tým. Vzpomínám si i na jeho halu, ve které vždycky bývala parádní atmosféra. Momentálně však hrají až ve druhé nejvyšší soutěži.

Cíl Turů určitě bude jasný a ani nemůže být jiný. Postup do dalšího pohárového kola…

Určitě bychom měli přes tenhle tým z nižší soutěže postoupit. Nic jiného ani nebereme. MILAN STEHURA