Nadvláda volejbalistů nad padesát let Slavie Hradec Králové nadále trvá – je tomu tak již šest let. Tak by se dalo stručně charakterizovat postavení volejbalových veteránů hradecké Slavie v celostátním měřítku.

Letos se konal 17. ročník mistrovství České republiky. Celého seriálu, který se skládal ze šesti kvalifikačních turnajů a finálového turnaje v Jindřichově Hradci, se zúčastnilo devět družstev z celé republiky (dvě z Moravy a dalších sedm z Čech).

Z těchto sedmi turnajů jich Slavia Hradec Králové vyhrála pět a dvakrát se umístila na druhém místě. Výsledek je o to cennější, že za soupeře jim byla družstva nabitá bývalými reprezentanty a ligovými volejbalisty. V řadě případů se jednalo o stále aktivní hráče ligových soutěží a krajských přeborů.

Členy triumfujícího kolektivu byly rovněž dvě osobnosti litomyšlského volejbalu, které za tým ze Smetanova rodiště odehrály spoustu skvělých sezon – Karel Novotný a Miroslav Hanč.

Popřejme tedy královéhradeckým volejbalistům i pro další léta nezdolnou vitalitu podpořenou zdravím, které je zásadní pro docílení podobných úspěchů v dalších ročnících mistrovství České republiky. (vt)