Jedna ku jedné. Oba soupeři ve čtvrtfinálové sérii první florbalové ligy, tedy Svitavy a Havířov, využili o víkendu výhodu domácího prostředí. Co to znamená? Inu, nic jiného než to, že o postupujícím musí rozhodnout třetí duel.

Zatímco v sobotu tahali svitavští florbalisté za kratší konec, tak v neděli se na palubovce odehrával pravý opak, když to byli oni, kdo hrál poměrně hladce prim.

POZDĚ BYCHA HONITI

Svitavští vyjeli do Havířova nabuzeni skvostnou vítěznou šňůrou, která je katapultovala do play off. Leč po šesti minutách hry pochopili, že základní část je minulostí a play off bude, jak se říká, o něčem jiném.

V čase 5:59 lovil Skácelík druhý míček ze své branky a hostům začalo být jasné, že za minulé zásluhy si nic nekoupí. Do konce první třetiny se jim sice povedlo minimalizovat ztrátu, když se prosadili Pakosta s Horákem, mezi jejichž trefy se vešel třetí zásah soupeře, ale úvodní část se ukázala být tolik předzvěstí příštích potíží.

Pakliže do ní totiž nezachytili nástup, tak ve druhé dvacetiminutovce to bylo ještě horší. Uteklo totiž jedenáct minut a dvě vteřiny a na ukazateli skóre naskočily pro hosty katastrofální číslice 7:2. Tahle pasáž prakticky rozhodla o osudu zápasu a byla to škoda, jelikož se záhy ukázalo, že Svitavští měli na příznivější výsledek.

Stačili totiž ještě snížit na 7:5, a to do konce scházelo nějakých deset minut, takže se zdálo, že drama je na světě. Nebylo, protože domácí byli produktivní, v rychlém sledu přidali ještě další dvě branky a nebylo již co řešit.

„První třetina vypadala tak, jako bychom byli ještě v autobusu. Po celý zápas jsme se potýkali s prohranými souboji jeden na jednoho. Havířov šel za vítězstvím přímější cestou než my, i když výsledek 10:5 je pro nás krutý a myslím, že úplně nevypovídá o obrazu hry," zhodnotil utkání svitavský trenér Martin Karlík.

1. UTKÁNÍ:

Florbal Pegres Havířov – FbK Svitavy 10:5 (3:2, 4:2, 3:1)

Branky: 27., 50. a 52. Kožušník, 6. a 58. Krečmer, 6. Bezděčík, 15. Kozlík, 24. Mžyk, 29. Peřka, 32. Varta – 34. a 46. Pakosta, 13. Richter, 17. Jedlička, 38. Prudil. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 161.

SMRŠŤ VE DRUHÉ ČÁSTI

O den později stál před svitavským celkem úkol oplatili soupeři porážku a prodloužit si tím sezonu. První třetina naznačila, že to bude úkol z kategorie krajně obtížných. Hosté povzbuzení vedením v sérii začali využitou přesilovkou a domácí se hodně nadřeli, aby do přestávky stav aspoň vyrovnali.

Těžko říci, co se o pauze dělo v kabině, zřejmě tam svitavští florbalisté dostali mimořádnou dávku energie, jelikož publikum ani nevěřilo svým očím při pohledu na hrací plochu. Jejich tým druhou část opanoval, nasázel čtyři góly a konečně zahodil nervozitu, která ho svazovala. Povedly se mu pěkné akce, získal potřebný klid a začal předvádět to, co ho v poslední době zdobilo.

Utkání se dohrálo ve svitavské režii, domácí nepřipustili drama a nedovolili soupeři, aby se přiblížil do kontaktu. Na pětigólovou porážku reagoval nejlépe, jak mohl, tedy pětigólovým vítězstvím, a ukázal, že je odhodlán se porvat o postup. Nyní půjde o to, aby výkon uměl zopakovat.

2. UTKÁNÍ:

FbK Svitavy – Florbal Pegres Havířov 9:4 (1:1, 5:1, 3:2)

Branky: 29. a 39. Prudil, 56. a 58. Dvořáček, 15. Kolena, 25. Pakosta, 26. Jedlička, 32. Richter, 47. Sauer – 9. a 43. Kučera, 37. Vlach, 54. Krečmer. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 375.

Hráli: Skácelík (Lamař) – Jedlička, Prudil, Kolena, Dvořáček, Richter, Čížek, Musil, Říha, Pakosta, Sauer, Štěpánek, Karlík, Šmarda, L. Zach, T. Zach, Horák, Muselík, Brýdl.

Třetí rozhodující střetnutí mezi Havířovem a Svitavami se hraje v úterý 14. března od 19 hodin na severu Moravy.