V souboj mezi sádeckým mládím a poličskou zkušeností, jinak řečeno mezi nováčkem a obhájcem titulu, měl navrch favorit.

FS Sádek – VPS Novabrik Polička 1:3 (1:2)

Branky: Češka – L. Král, V. Král, Dostál. ČK: 1:1.
Sádek: Švanda – Škoda, T. Švec, Jílek, Mička, Nekvinda, Navrátil, M. Stejskal, Češka (Stodola, Mužík, Petr). Polička: Mataj – M. Kovář, F. Švec, L. Král, V. Král, Kučera, Dostál, Netolický.

Bubny, klaksony a hlasivky stovky diváků vytvořily pro očekávané derby báječnou kulisu. Převahu v hledišti měl Sádek a většina v publiku explodovala radostí v 7. minutě poté, co Stodola poslal dlouhý pas na Češku a ten se trefil do Matajova protipohybu – 1:0.
VPS Novabrik má však příliš zkušený tým, než aby s ním něco takového zamávalo. Netrvalo ani minutu, po precizně nacvičených kombinacích nováček dvakrát kapituloval a poločas tak přinesl stav 1:2.
A zkušenost obhájců se projevovala nadále. Třeba tím, že od 30. minuty hráli pod hrozbou šestého faulu, ale dovedli se ho vyvarovat. Sádek postupně zvyšoval tlak, přišla však chyba, brejk do otevřené obrany a branka na 1:3. K vidění byly i dvě červené karty (Navrátil – Král), jinak se hrálo korektně bez záludností.

Vedoucí týmu FS Sádek Radek Češka viděl zápas jednoznačně. „Bylo patrné, že Polička odehrála již mnoho takto vypjatých zápasů a zaslouženě si poradila s naším celkem, který přitom působil herně lépe.“
Poličský hrající trenér František Švec hovořil v podobném duchu. „Po vyloučení jsme hráli v šesti, soupeř měl dvojnásobek hráčů, naše zkušenosti však byly rozhodující. Soupeř měl svoje šance, ale musí se ještě učit zvládat podobně těžká střetnutí.“

FS Sádek – SK Goll Běloves 1:1 (0:0)

Branka: Petr. Sestava: Švanda – Škoda, T. Švec, Jílek, Mička, Nekvinda, Navrátil, Češka, Stejskal (Stodola, Mužík, Petr).

Po opatrné první půli se šance začaly rodit po změně stran, Nekvinda i Navrátil narazili na výtečného gólmana, vynikl rovněž domácí Švanda. Nestačil až ve 30. minutě na krásné zakončení protihráče. „Poté jsme si vynutili územní převahu, která byla dlouho bezzubá, až ve 37. minutě zesměšnil Petr rychlou kličkou obránce a nedal brankáři šanci. V závěru jsme se ubránili tlaku Bělovsi. Nejlepší na hřišti byli brankáři,“ hodnotil ligovou premiéru vedoucí družstva Radek Češka.

VPS Novabrik Polička – Benago Slavičín 0:2 (0:0)

Sestava: Mataj – Kovář, F. Švec, L. Král – V. Král, Kučera, Dostál, Netolický.

Pro Poličku šlo o první zápas sezony a měl klasické rysy v podobě nesehranosti. Oproti finálovému turnaji minulého ročníku chybělo v mužstvu pět hráčů. „Hosté hráli chytře na brejky, výborně jim zachytal i gólman Soukeník. My jsme z přemíry snahy dělali chyby, svatyně soupeře byla snad zakletá. Na konci jsme nedali ani prodlouženou penaltu,“ řekl k prohranému duelu František Švec.

Zbývající výsledky – 1. – 2. kolo: Prachatice – Větřní 4:2 a Klatovy 4:3, Chemcomex Praha – Klatovy 8:3 a Větřní 14:0, Stonava – Darkovice 8:1 a Nový Bor 8:1, Jilemnice – Nový Bor 1:1 a Darkovice 5:2, Běloves – Benago Slavičín 2:4.

Celostátní liga bude pokračovat dalšími turnaji v sobotu 7. listopadu. Jeden z nich se znovu hraje v Poličce, tentokrát ho uspořádá VPS Novabrik Polička a utká se s Novým Borem a Jilemnicí. Sádek míří do Náchoda, kde na něj čekají souboje s Chemcomexem Praha a Trivelem Klatovy.