Ligové basketbalové soutěže pokračovaly dalšími zápasy a dvě svitavská družstva byla v plné permanenci. Jejich „zájezdy“ na palubovky soupeřů nedopadly ideálně.Rezerva mužů si ve východočeské lize přivezla ze hřišť kvalitních rivalů jedno vítězství a jednu porážku. Zásluhou toho je v tabulce čtvrtá (9 bodů), vedoucí trio Tesla Pardubice B (12), Hradec Králové B, N. Paka (11) má o zápas více.

Juniorům se v ligové soutěži stále nepovedlo zvítězit, byť k tomu tentokrát měli blízko. V tabulce zůstávají s nelichotivou bilanci 0–6 předposlední.

VÝCHODOČESKÁ LIGA – MUŽI

BK Hořice – Basketbal Qanto Svitavy B 76:87

Body: Sabol 30, Havránek 19, Fröhde 9, Špaček 8, Tomšíček 7, Kredvík 4, Sedlák 3, Harašta 3, Tichý 2, Svoboda 2. BK Sokol Nová Paka – Basketbal Qanto Svitavy B 70:52. Body: Havránek 14, Sedlák 11, Fröhde 11, Sabol 8, Harašta 3, Svoboda 2, Tomšíček 2, Špaček 1.

V Hořicích vedli domácí už o 15 bodů, toto manko se však hostům podařilo zlikvidovat s velkým úsilím. Ve druhém poločase již soupeře přehrávali, ten se však držel a rozhodovalo se až v koncovce. V Nové Pace byl klíčový totální střelecký výpadek ve druhé půli, kdy se nenašel nikdo, kdo by spoluhráče bodově podržel.

Dušan Sabol, trenér: Cením si vítězství v Hořicích, kdy celek dokázal obrátit nepříznivý vývoj utkání. Jako trenéra mě potěšilo, že proti Nové Pace, která vloni porazila i naše áčko, jsme schopni slušně zahrát a příště třeba i vyhrát. Jako hráč musím vzít porážku na sebe. Od lehce staršího a zkušenějšího basketbalisty se čeká bodová podpora hlavně ve chvílích, když se týmu nedaří. A to se v Pace nestalo.

1. LIGA JUNIOŘI – U18

BK NH Ostrava – Basketbal Kakiš Svitavy 82:78

Body: Novotný 20, Strniště 20, Kačenga 17, Weis 8, Macek 5, Langer 4, Alexa 4. Nový Jičín – Kakiš Svitavy 72:66. Body: Novotný 16, Macek 14, Kačenga 10, Strniště 10, Weis 4, Kvapil 4, Alexa a Hartman 3, Langer 2.

Ve stařičké, ale útulné hale v Ostravě Svitavští po celou dobu mírně, ale přece vedly. V polovině utkání to bylo o čtyři body a napřed byli ještě pár minut před koncem, do kdy žila šance na výhru. V dramatickém závěru ale měli jistější ruku domácí. Jasný favorit z Nového Jičína naopak vedl od samého počátku, a to až o 18 bodů. Hosté se dokázali vypořádat s několika druhy obran a ztrátu postupně dotahovali, ale vyspělejší protivník si vítězství nenechal sebrat.

Dušan Sabol, trenér: Nula vítězství na našem kontě je zdrcující, ale také zcela zbytečná, vždyť ve čtyřech utkáních jsme tuto šanci promarnili po nevynucených a často individuálních chybách. Naopak potěšitelný je fakt, jak se družstvo dokázalo vyrovnat s odchodem svých největších opor Kredvíka, Andrese a Čížka. Tím více minut dostali na palubovce další hráči a někteří dokazují, že je to oprávněné a dovedou vyrovnaně bojovat i proti ještě nedávno výrazně lepším týmům. Je jen potřeba, aby se více soustředili na svoji hru nežli na zdůvodňování svých chyb a pak jejich výkony nadále porostou.