Tak se příznivci motoskijöringu konečně dočkali. Na jihu Čech mohlo být v náhradním termínu zahájeno letošní mistrovství ČR – Orion Shiva KTM Cup 2013.

Úvodní závod se jel podobně jako v předchozích letech pod vedením Evžena Zadražila z Motosportu Chýnov v obci Želeč u Tábora. Pořadatelé nachystali okruh o délce 550 metrů, který byl jistě vhodný na „rozjetí" závodníků v prvním podniku sezony. Na startu byli všichni úspěšní jezdci z loňského seriálu kromě Romana Mňuka, jenž si doléčuje zranění, a v barvách Orion Teamu ještě nemohl nastoupit na start ani Michal Roušavý.

Divákům se musel líbit i výkon dalšího „Orioňáka" – nestárnoucího Pavla Kunce. S lyžařem Romanem Prossem začali dobře a zdálo se, že zamíří bez starostí do finále. Další jízdy jim však nevyšly a o postupu tak měla rozhodnout poslední rozjížďka kvalifikace. V té jezdili suverénně na čele, ale poté se jejich Honda zastavila zhruba sto metrů před cílem z důvodu trochu kuriózní závada, když dvojici došel benzín.

Hlavní finále A mělo docela klidný průběh. Start se nejlépe povedl bratrům Šrolerům a na vedoucí příčce vydrželi celých dvanáct kol. Ke konci závodu se k nim přiblížili Sládek s Čížkem, kteří je ale předjet nedokázali. Na stupně vítězů se dostali i vítězové kvalifikace Mňuk s Langerem.

Druhý závod seriálu MČR v motoskijöringu se koná v neděli 27. ledna na tradiční trati v Klášterci nad Orlicí. Připravena je prodloužená trať, která bude zajímavá pro jezdce a díky své přehlednosti i pro přihlížející diváky. Závod začíná v sobotu ve 12 hodin kvalifikačními jízdami a vyvrcholí kolem 15. hodiny ve finále.

(jv)