Většinu Velkých cen se po úpravě kalendáře této extraligy domácího parkurového sportu podařilo odskákat a seriál došel do zářijového finále v Hořovicích, odkud si ze specifického formátu se střídáním čtyř koní odvezla překvapivé prvenství Lucie Strnadlová.

Organizátoři začali okamžitě po skončení tohoto ročníku připravovat ten následující. Netřeba připomínat, že na české jezdectví je v vzhledem k jeho účasti na odložené tokijské olympiádě upřena o poznání větší pozornost než dříve, čemuž má sportovní a společenská úroveň tohoto elitního tuzemského seriálu plně odpovídat.

Do kalendáře bylo na rok 2021 zařazeno dvanáct kvalifikačních Velkých cen a závěrečné finále v Martinicích.

Orion Racing Team na mistrovství Evropy v Itálii: 101 Bartoš, 99 Rathouský, 202 Nedvěd.
Orion Team se na evropské scéně rozloučil s komplikovanou sezonou

Podstatná novinka se týká Velké ceny Litomyšle, která po více než dvaceti letech opustila svůj tradiční termín na začátku června a nově se bude konat nezvykle až po prázdninách před polovinou září. Důvodem této změny je skutečnost, že na červen jsou do Česka plánovány mezinárodní skokové závody.

Připomeňme že letos se na kolbišti v Suché nedaleko Litomyšle pohárový parkur nejel. Ne však z covidových důvodů, nýbrž proto, že noční vytrvalý déšť vyrobil před nedělním programem z plochy nezpůsobilé „koupaliště“.