Skvělý úspěch zaznamenal boxer stáje SIAM boxing team Jindřich Velecký. V Maďarsku vyhrál souboj s domácím Tamasem Popovicsem, získal titul CESEBC a posunul se na 29. místo na světovém žebříčku a 15. pozici v Evropě.

Třiatřicetiletý boxer z České Třebové zaznamenal při svém patnáctém zápase jedenácté vítězství. Zápas se odehrával v ukrutně rychlém tempu. V prvním kole se žádné oťukávání nekonalo. Mírně navrch měl Velecký. Ve druhém kole boxer ze stáje SIAM schytal několik tvrdých úderů. „Říkal jsem mu, ať zkusí dělat odkrytého, ať nechá Popovicse trochu vymlátit, ať lidi řvou a on se vybije.

Do třetího kola jsme šli s tím, že to Jindra spustí a zkusí rozhodnout,“ prozradil nám Veleckého trenér Milan Mikota. Zvolená taktika se vyplatila. Ve třetím kole Velecký zasypal Popovicse sérií úderů, soupeř klesl do provazů a ze země už nevstal. Jindřich Velecký tak mohl provést po zápase svoje radostné tornádo.

Milan Mikota popsal, jak se třetí a rozhodující kolo odehrálo: „Jindra je strašně tvrdá palice. Schytal několik těžkých ran, a přesto držel. Na soupeře se dokonce usmíval, ukazoval mu chránič na zuby, čímž mu naznačoval, že v žádném případě nemá dost. Popovics viděl, že ho Jindra provokuje, takže do toho dal všechno.

Do posledních úderů dal veškerou sílu a přes tyto údery se k němu Jindra dostal a vzal ho po hlavě. Soupeř by možná mohl vstát, jenže byl tak totálně zabitý, že už neměl síly na to, aby dál pokračoval. Ono se to nezdá, ale na deset kol se takto boxovat nedá.“

Velecký tak získal svůj první pás za mistrovský titul. „Šel za tím pásem jako býk. Říkal, že ten pás musí mít, že znamená jeho Vánoce. Jindra mě poslechl, když jsem mu říkal, ať se soustředí na jeden úder, na pravý zvedák. Popovics totiž boxoval v obráceném gardu a Jindra ho úplně zlikvidoval. Popovics měl přeražený nos, měl trhlinu nad okem a po zápase ho vezli do nemocnice,“ řekl Mikota.

K tomu, proč se svým svěřencem zvolili riskantní taktiku, kdy Velecký boxoval tak, že se nechával trefovat, Mikota řekl: „Při vážení, které v Maďarsku přenášela televize, jeden rozhodčí řekl, že má Jindra třicet k.o. v thai – boxu. Maďaři z toho byli vcelku konsternovaní, že je to takový bourák.

Proto jsme počítali s tím, že bude chtít jeho soupeř boxovat opatrně. Řekl jsem mu tedy, že musí boxovat tak, aby lidi řvali a hnali Popovicse do něj. Jindra se na něj tedy pořád usmíval a soupeř ho chtěl ´dostřelit´. Jindra ale vydržel a vyhrál. On je skutečný válečník.“

Velecký zatím nemá přesně určený program, co ho čeká v následujících dnech a týdnech. Vítězslava Petruccová, manažerka stáje SIAM boxing, k Veleckého programu prozradila: „Tím, že Jindra získal tento titul, tak ho může někdo vyzvat. My ale pro Jindru žádný zápas nechystáme.

Do Vánoc nejspíš nikde boxovat nebude. S organizací nějakého galavečera počítáme až na leden. Zkoušíme dohodnout zápas v České Třebové a byli bychom moc rádi, kdyby se všichni naši kluci mohli předvést doma. Zatím to vypadá nadějně.“