V lize přituhuje. O tom není sporu, příliš mnoho utkání do konce dlouhodobé fáze Kooperativa NBL nechybí a na hraně top osmičky je nebývale těsno.

Královéhradečtí basketbalisté přivítají v derby od 17 hodin Svitavy. Oba celky mají stejnou bilanci (7 výher – 10 porážek), tabulka od čtvrtého do desátého místa je navíc vzácně vyrovnaná.

Je tedy jasné, že půjde o hodně.

„Čeká nás těžké a velmi důležité utkání. Pokud chceme pomýšlet na skupinu A1, musíme předvést stejný výkon jako ve středu proti Brnu a vyhrát. Jelikož je střed tabulky vyrovnaný, bude se počítat každé vítězství, které může rozhodnout o konečném umístění. Svitavy se zápas od zápasu lepší, budeme si muset pohlídat jejich rychlý protiútok a trojky,“ říká Lukáš Rovenský, asistent trenéra Královských sokolů.

Tuři jedou k východočeskému souboji posíleni čtyřmi výhrami v řadě, ale vědomi si náročnosti zápasu. „V Hradci Králové nás skrz postup do skupiny A1 čeká velmi důležitý souboj se sousedem v tabulce. Soupeř má velmi zkušený kádr, ve kterém v této sezoně vyčnívá především Pedja Stamenković, připisující si vynikající čísla. Na perimetru mu zdatně sekundují Barač, Halada a Šoula, pod košem se tým opírá o slovenské duo Lošonský - Sedmák. Sokoli jsou celkově útočně laděným týmem. Cesta k pátému vítězství v řadě povede zejména přes dobrou práci na obranné polovině,“ poznamenal svitavský trenér Lukáš Pivoda, jehož tým by rád Sokolům oplatil porážku z prvního vzájemného utkání.